В рамках вивчення предмета «Соціально-економічна географія України» учні 9 класу проходять тему металургійного комплексу нашої держави, вивчаючи корисні копалини та споживачів продукції металургійної промисловості. Пропонуємо вашій увазі конспект уроку вивчення нового матеріалу за даною темою, автором якого є вчитель географії Пирогов Ігор Анатолійович. Він розмістив публікацію у розділі «Бібліотека» на сайті освітньої платформи «Всеосвіта», як і інші освітяни з різних куточків України.

Серед завдань уроку автор зазначає наступні:

  • формування знань про проблеми та перспективи чорної металургії в Україні;
  • сформувати уявлення про процеси та технології виробництва чавуну й сталі;
  • розглянути структуру металургійної промисловості;
  • проаналізувати дані про викиди металургійних підприємств в атмосферу;
  • сформувати уявлення правильного господарювання людини на планеті.

Крім підручника та контурних карт, на уроці вчитель використав настінні карти, екземпляри з колекції корисних копалин та мультимедійний проектор для демонстрації опорних слайдів.

Актуалізуючи опорні знання учнів, вчитель допомагає пригадати матеріал, що вивчався у попередніх класах, та демонструє 2 хвилинний відеофрагмент.

Джерело https://vseosvita.ua/library/metalurgijnij-kompleks-ukraini-1474.html

За допомогою відеопрезентації, Ігор Анатолійович пропонує учням розглянути схему металургійного комплексу, зупинившись окремо на чорній та кольоровій металургії. Кожен з пунктів передбачає актуалізацію знань учнів з попередніх років та демонстрацію відеороликів за темою.

Окремо розглядається схема комплексу виробництв чорної металургії та основні металургійні райони країни. Через пошук у мережі, учні самостійно складають характеристику цих районів та презентують матеріал однокласникам. Такий блок уроку закінчується виконанням учнями практичної роботи № 8 (1 частини: Чорна металургія).

На прикладі складених на уроці таблиць, учні самостійно заповнюють таблицю щодо галузей, чинників розташування та основних центрів кольорової металургії.

Всі учні класу зможуть отримати оцінку за урок завдяки тестам, які виконуються на планшетах та ноутбуках. Їх виконання може бути здійснене й в письмовому вигляді. Тест на закріплення вивченого матеріалу розроблено вчителем у 2-х варіантах та складається з 10 питань.

Розміщуючи авторські методичні розробки на сайті «Всеосвіти» протягом жовтня, кожен користувач має можливість взяти участь в акції «Методичний тиждень». Щотижня серед учасників формуються рейтинги за кількістю публікацій та кількістю відгуків на публікації. 40 учасників з найвищим рейтингом отримають ексклюзивні дипломи від порталу та безкоштовний сертифікат за участь у вебінарі після його перегляду. 10 абсолютних переможців також отримають грошові винагороди на суму від 100 до 500 гривень. Для участі в акції ви маєте зареєструватися на офіційному сайті «Всеосвіти» та перейти у розділ акція «Методичний тиждень».