Щороку випускники шкіл вирішують вступити до університету, щоб здобути майбутню професію. Майбутні студенти розмислюють, на кого вчитися. Багато хто бажає вивчати комп'ютерні науки або осягати навик софт-інженера. Даний напрямок дуже популярний. Перейшовши за посиланням http://nure.ua/, абітурієнт опиниться на сторінці Харківського університету радіоелектроніки, який також пропонує напрямок «Комп’ютерна інженерія».
Дуже часто можна зустріти роздуми на тему вибору одного з перелічених напрямів: «Яка різниця між обчислювальною технікою і програмної інженерії?» і «Чи повинен я обрати обчислювальну техніку або програмну інженерію, якщо хочу стати софт-інженером?».
Спробуємо зрозуміти і проаналізувати важливість і необхідність навчання за цими спеціальностями.
Комп'ютерні науки вивчають, як влаштований комп'ютер, як він працює, в основному з теоретичної та математичної сторони. Абітурієнт повинен обрати цей напрямок, якщо любить математику і логіку або якщо хоче працювати в сфері комп'ютерних наук, штучного інтелекту, машинного навчання, безпеки, графіки.
Програмна інженерія вивчає, як влаштовані операційні та програмні системи, зачіпає управління проектами, забезпечення якості та тестування.
Бажано вибрати розробку програмного забезпечення, якщо цікавить практичний підхід, життєвий цикл і розробка / підтримка ПЗ. Обидві галузі навчають основам програмування та інформатики, що корисно, якщо ставлять за ціль стати програмним розробником.
Найбільш поширені пропозиції роботи, на які можна розраховувати після отримання ступеня «Комп'ютерні науки» або «Програмна інженерія» - це розробник програмного забезпечення або інженер-програміст. Існують і інші варіанти, такі як менеджер продукту, аналітик QA і консультант з технологій, які залежать від вашого набору навичок.
Якщо в університеті, в якому зацікавлений студент, немає спеціальності програмна інженерія, можна зупинитися на обчислювальній техніці. Ця спеціалізація дозволить стати розробником програмного забезпечення. Обчислювальна техніка більше орієнтована на апаратне забезпечення, ніж на комп'ютерну науку або програмне забезпечення, тому вона менше пов'язана з роботою типового розробника ПЗ. Якщо студент обрав для подальшого навчання ХНУРЕ, то напевно зможе стати кваліфікованим програмістом чи професіоналом у сфері компютерних технологій.