Страви японської кухні користуються все більшою популярністю в нашій країні. Особливо полюбилися багатьом суші і роли. Останні цінителі люблять за апетитний вигляд міні-рулетів, ситність, зручний формат. Роли та суші Львів сьогодні подають у багатьох ресторанах. Але кожен бажаючий може приготувати їх вдома самостійно.

Для цього необхідно бажання, набір відповідних продуктів, кухонне приладдя та інструменти. Займе процес близько 45 хвилин.

У домашніх умовах приготувати роли нескладно. Для цього знадобляться наступні інгредієнти: особливий сорт рису, рисовий оцет, спеціальні морські водорості норі, соєвий соус, улюблений вид риби, огірок, авокадо, салатна зелень (за смаком), маринований імбир, васабі. Всі перелічені продукти повинні бути свіжими і якісними, знайти їх можна на полицях великий супермаркетів

В якості додаткових інгредієнтів для ролів можуть використовуватися інші продукти: ікра різноманітна (чорна, червона, летючої риби), кілька видів риби, особливо нахвалюють роли з вугром, креветки і краби, мідії і восьминоги, всілякі соуси, в тому числі гострі, вершкові і тверді сири, крабові палички, кунжутне насіння і інші продукти.

Основою ролів і суші є рис. Придбати необхідно спеціальний сорт крупи. Продається рис в спеціалізованих відділах великих магазинів, а іноді зустрічається і в звичайних, серед полиць з крупами, і називається «Рис для ролів, суші, японський рис». Вариться крупа за спеціальною технологією. Секретом смачного рису з ролів є рисовий оцет. Його додають близько 5 столових ложок на півсклянки рису при варінні.

Рисинки виходять розсипчастими, але все ж в'язкої консистенції, і це потрібно для того, щоб наші нарізані роли не розвалилися.

Візьміть 2 склянки рису, гарненько промийте в холодній воді. Залийте 2,5 склянками холодної води, закрийте каструльку кришкою і доведіть до кипіння на сильному вогні. Після закипання зменшуємо нагрів до мінімуму, і залишаємо так варитися рис 12 хвилин.

Після прибираємо каструлю з нагрітою конфорки, і залишаємо настоятися протягом 15 хвилин. Не відкривайте кришку, коли приберете посуд з вогню, все робиться зі строго закритою кришкою, інакше ефект може засмутити. Поки рис настоюється, приготуємо оцет. Для цього на 2 склянки рису нам потрібно взяти 50 мл рисового оцту, 30 г цукру і 10 гр солі. Всі інгредієнти змішуємо і злегка підігріваємо, можна в мікрохвильовці на 20-30 секунд.

Настоявся рис перекладаємо в широку посудину і поливаємо рівномірно нашої оцтової сумішшю. Склад швидко вбирається в готовий рис і виходить те, що треба для правильних ролів.