Школа служить тренувальним майданчиком перед великим та серйозним життям, ставитися до цього треба також серйозно, особливо, коли воно не стоїть на місці і модерновість вимагає інших нових якостей, рис характеру, поведінкових автоматизмів. Освітня реформа НУШ покликана реформувати освіту в Україні.
Про три з курсів програми НУШ для початкової школи розповімо вже у цій статті:
Курс: Фінансова грамотність
Обов’язковий предмет у школах, що підпорядковані НУШ, що передбачає відпрацювання навичок раціонального управління фінансами, їх свідомого використання та розподілення, навичок складання бюджету. Формат уроку нагадує гру в «Монополію» з розподіленням учнів на умовні команди «банк», «магазин», «родина» тощо.
Курс: Майстерки
Внутрішньою побудовою та призначенням майстерка нагадує дорослий майстер-клас, що містить практики. У адаптації НУШ майстерки стають чудовим доповненням до теоретичних уроків. Таким чином, активізується проектне мислення дитини та її когнітивні навички.
Дисципліна: мистецтво.
Факультатив (за вибором дітей або за бажанням батьків): Казка-терапія.
Цей курс вперше стартував в альтернативній школі «Free School», що містить одночасно розвиток творчого потенціалу, навички конструктивного викладу матеріалу, але психологічну практику «виписування» власних переживань та сублімування прихованої агресії.
Процес формування «казкового думковідтворення» у дітей може передавати і власні внутрішні почуття такі, як страхи, надії, мрії та сподівання. Тут працює механізм проектування власного життя на розвиток подій з казковим персонажем. Кожна історія – індивідуальна, своя, нерідко супроводжується складними міжособистісними стосунками: ворог стає другом, а потім братом та товаришем, а інший брат стає лиходієм, а панянка, насправді, не принцеса, а дракон. Приємним є те, що діти мають повну свободу уяви та самовираження – можуть записати свій твір, прочитати вголос на аудиторію та випробувати себе, як справжнього письменника.
Казка-терапія завжди проходить в психологічній арт-атмосфері. Ми іноді вмикаємо дітям музику, щоб вони розслабились та написали те, що хочуть, що уявляють. Іноді це казка в малюнках, – розповіла директорка альтернативної школи Free School Олена Волкова. – Деякі з цих історій ми просимо проілюструвати, а потім публікуємо. Діти отримують справжнє задоволення, коли працюють над власною історією, в якій немає правил, на відміну від життя.
Оновлена освітня програма, що стала основою НУШ дає можливість дітям доєднатися до захопливих, оригінальних та корисних уроків, головною особливістю яких є практичність у застосування до реального життя. Для цього використовуються найсучасніші педагогічні методики: ігрове викладання, цікава програма, розвінчення стереотипів, орієнтація на підтримку та примноження особистісної мотивації учня до навчання.