Сьогодні існує безліч типів матраців, які відрізняються не лише габаритами, але конструкцією, матеріалами та навіть технологією виробництва. Обрати такий виріб не так легко, враховуючи, що кожна людина має свої вимоги до спального місця. До того ж, подібні товари купують не на один рік. На відміну від постільної білизни, матрац замінити не так легко.
В інтернет-магазині є безліч варіантів на будь-який смак. Тут можна знайти моделі будь-якої ціни. Та як правильно обрати матрац? На які моменти звернути увагу? Та що саме пропонують сучасні виробники?
Головні види матраців
В залежності від конструкції матраци можна поділити на дві головні групи:
- на пружинній основі;
- без пружин.
Ортопедичні вироби на пружинній основі вирізняються тим, що тіло користувача підтримують різні блоки пружин. У безпружинних моделей роль пружин виконують різні шари наповнювачів певного типу. Кожен варіант має свої особливості, про які й варто поговорити детальніше.
Безпружинні матраци та їх особливості
Матраци з безпружинною основою вирізняються саме тим, що їхня конструкція не передбачає використання металевих пружинних елементів. На заміну їм використовуються спеціальні еластичні матеріали в один чи в кілка шарів.
Наповнювачі можуть бути дуже різними. Вони відрізняються не лише характеристиками еластичності, але й термінами експлуатації та ортопедичними якостями. Що ж стосується жорсткості, то такі моделі зазвичай входять до категорії середньо-жорстких або жорстких.
Переваги безпружинних моделей такі:
- високий рівень комфорту та зручності;
- довгий термін експлуатації;
- ортопедичний та анатомічний ефект;
- здатність витримувати високі навантаження;
- комфортна підтримка для користувачів з різницею у вазі.
В якості наповнювачів для таких матраців використовуються дуже різні матеріали. Найбільш популярні серед них – це кокосова або бамбукова койра, піна з ефектом пам’яті, пінополіуретан, струттофайбер та інші.
Наповнювачі для безпружинних матраців та їх якості
Кожен окремий матеріал, який використовують для наповнення матраців, варто обговорили окремо. Перший варіант – це кокосове волокно. Воно використовується дуже часто саме завдяки своїй екологічності та міцності. Також кокосова койра чудово пропускає повітря, тому можна забути про грибок та плісняву. Зазвичай цей жорсткий матеріал поєднують із більш м’яким, адже сам по собі він занадто твердий для сну. З кокосової койри створюють матраци для людей, що мають проблеми зі спиною, хребтом, тощо.
Другий популярний варіант наповнювача – це меморіформ або піна з ефектом пам’яті. Це один із видів пінополіуретану, в склад якого ходять спеціальні речовини, котрі підвищують загальну еластичність матеріалу. Завдяки цьому моделі з таким наповненням можуть повторювати контури тіла, не прогинаючись та не деформуючись. Матрац швидко адаптується до всіх анатомічних особливостей тіла його користувача. Він чудово підтримує хребет, знімає напругу, дозволяє швидко розслабитися.
Іще один цікавий матеріал має назву струттофайбер. Це наповнювач середнього рівня жорсткості, який створюють із суміші бавовни, шерсті та поліефірних волокон. Це доволі об’ємний наповнювач високої якості, який чудово підтримує тіло під час сну.
Пружинні матраци та їх особливості
Пружинні моделі в свою чергу можна поділити на дві головні категорії. Це:
- вироби із залежними пружинами;
- вироби із незалежними пружинними системами.
Моделі із залежними пружинами мають таку конструкцію: пружини в кількості від 100 до 160 (в окремих випадках – більше) на один квадратний метр поєднані таким чином, що кожна пружина з’єднана з іншими доволі міцно. Якщо на одну пружину здійснюється тиск, інші опускаються також. В порівнянні з іншими моделями такий варіант менш комфортний. Проте він достатньо міцний та має довгий термін експлуатації.
В конструкціях з незалежними пружинами передбачено використання великої кількості індивідуально розташованих пружин. Вони мають форму у вигляді бочки, яку поміщають в окремий чохол. Такі чохли створюють з міцного текстилю. Саме вони поєднують усі пружини в одну конструкцію.
Кількість пружин в таких моделях складає від 200 до 1200 штук на один квадратний метр. Чим більше пружин, тим якісніше сам матрац. Оскільки ці деталі між собою ніяк не взаємодіють, при натисканні на одну пружинку інші не прогинаються та не деформуються. Тому поверхня лигається комфортною для сну.
Вибір матрацу залежить від доступного бюджету, особистих вподобань та індивідуального здоров’я кожного користувача. Більш жорсткі вироби підходять людям з хворобами спини чи опорно-рухового апарату. М’які моделі рекомендовані для користувачів з тонкими кістками, похилого віку чи маленької ваги. А середня жорсткість підходить практично всім.