Алкоголізм тягне за собою економічні загрози. Пияцтво відображається на продуктивності праці. Серйозні втрати пов'язані з випадковістю. Водіння в нетверезому вигляді є основною причиною смерті на наших дорогах. З даних Бюро Дорожнього Руху Комендатури Поліції випливає, що в 2014 році у 10373 випадків ДТП брали участь особи у нетверезому стані. У цих аваріях загинуло 1803 людини, а 12000 поранені. 9 175 осіб пройшли кодування від алкоголізму львів. У тому ж році на дорогах загинули 2063 людини в нетверезому стані. А загальні фінансові втрати, викликані аваріями і дорожніми колізіями в 2014 році, за оцінками, близько 22 млн. долл. Лікування алкоголіків, членів їх сімей і потомства це також серйозне навантаження на бюджет держави.
Ще є загроза соціально – культурного впливу. Прийняті у нас картини пиття впливають на деформацію міжособистісних стосунків і розпад соціальних зв'язків. Зловживання алкоголем загрожує соціальними наслідками: розпад сім'ї, порушення процесів соціалізації дітей та молоді, формування ставлення антигромадської поведінки, таких як цинізм, соціальна байдужість, безвідповідальність, сприяє зміні звичаїв, мови, огрубіння і примітивності життя, зникнення інтересів вищими цінностями. Вживання алкогольних напоїв треба вважати особливо небезпечним елементом соціальної патології в нашій країні.
Поширеність алкогольних проблем має також тісний зв'язок як з соціальними орієнтаціями щодо вживання алкоголю, так і з культурними факторами. Особливе значення має сімейна обстановка, яка здатна як збільшувати, так і обмежувати ризик виникнення залежності, шляхом створення сприятливих умов для правильного розвитку своїх членів. Важливу роль відіграє також доступність алкогольних напоїв, тобто легкість їх придбання, низька ціна або невеликі обмеження в їх продажу.