Роторний екскаватор, який відноситься до великогабаритної техніки спеціального призначення, є частим гостем під час видобутку корисних копалин і гірських порід. Проте, все частіше він застосовується для виїмки каналів, установки нафтопроводів і водопроводів.

Поява роторних екскаваторів пов'язано з американським інженером, який є творцем прототипу сучасних екскаваторів. Його конструкція відрізнялася наявністю роторних коліс. Створення першого пристрою і стало поштовхом до запуску повноцінного виробництва багатофункціонального обладнання спеціального призначення.

Роторні екскаватори

Які бувають роторні екскаватори?

Роторне обладнання розрізняється кількістю ковшів, їх параметрами та способом кріплення. Відмінною рисою є і довжина стріли, що багато в чому визначає і сферу їх застосування. Великогабаритна техніка має різні надбудови, що дозволяє виробникам роторних екскаваторів постійно розширювати модельний ряд, орієнтуючись на потреби нафтогазової промисловості та інших суміжних галузей.

Екскаватори з одним ковшом розроблені з метою циклічного повторення одних і тих же рухів, тоді як багатоковшеві машини зосереджені на виконанні різних завдань, що залежить від особливостей надбудов і ковшів.

Крім поділу на одноковшеві з дизельним двигуном і багатоковшеві екскаватори, виробники великогабаритної техніки забезпечують випуск на ринок кар'єрних і траншейних агрегатів. Модель кар'єрного типу буває двох видів - видобувної і розкривних типу, що і визначає сферу їх застосування.

Що стосується роторних траншейних машин, то вони використовуються для створення траншей глибини на рівні 3,5 м. Користуються популярністю траншейні екскаватори з без'ячейними ковшами, які використовуються для нижнього копання.

Великогабаритна техніка спеціального призначення має унікальний пристрій, так як складається із ковшів з можливістю обертання навколо своєї осі. Пристрій машини передбачає наявність висувного механізму, який відповідає за подачу роторної стріли для виконання поставлених завдань. Стріли може бути як роторними, так і відвальними. Поворотна щогла потрібна для фіксації стріли.

У випадку з роторними екскаваторами передбачається використання різних за призначенням ковшів, які можуть застосовуватися як для нижнього, так і верхнього копання, що залежить від вимог замовника. Виготовляються ковші з правим (за годинниковою стрілкою) і лівим (проти годинникової стрілки) напрямком обертання.

Ланцюговий і роторний траншеєкопачі

Траншеєкопачі, які ще називають землерийними машинами безперервної дії, відносяться до багатозадачної техніки, так як їх пристрій складається з декількох ковшів. Мабуть, це одна з головних відмінностей великогабаритної техніки від звичайних траншеєкопачів із одним ковшом. До того ж, роторні траншеєкопачі вважаються машинами високої продуктивності.

Тоді як роторні екскаватори дозволяють рити траншеї глибиною до 3 м з можливістю збільшення діаметра ротора, якщо використання пристосувань із такими параметрами передбачено нормативними документами, ланцюгові машини застосовуються для занурення на рівні до 6 м. Передбачено використання роторних і ланцюгових екскаваторів для обробки ґрунтів до IV категорії. Якщо буде потрібна техніка для розробки мерзлого грунту, рекомендують придивитися до спеціальних екскаваторів, які розроблені для виконання такого роду завдань.

Роторне обладнання від компанії Енерпроф застосовується для вилучення цілих пластів гірських порід, видалення витягнутих порід у відвали, розробки траншейних ям, котлованів, канав.