Коли на зйомочному майданчику звучить омріяне «Знято», починається не менш важливий етап проекту, який називається постпродакшн (Post-Production). Всі помилки та недоліки, які були допущені під час підготовки та зйомок, проявляються тут. Але тепер успішна здача проекту залежить від іншої команди людей.

Зазвичай поспродакшн в рекламі триває не так довго, як в кіно. Від кількох днів до кількох тижнів треба, щоб змонтувати, озвучити, додати візуальні ефекти та кольорову корекцію в рекламний ролик.

Етапи постпродакшену:

- Монтаж відео

- Додавання графіки, ефектів (VFX)

- Звук (музика та диктор)

- Корекція кольору

Які помилки можна виправити на «пості», а які ні

Монтаж. На майданчику вже працює людина, яка в реальному часі зводить відзнятий матеріал в готову монтажну доріжку. Це зручно для клієнта і для агентства, адже відразу видно результат і скорочуються роботи монтажера в постпродакшн періоді. Якщо в чорновому монтажі і будуть якісь недопрацювання, вони не критичні та легко виправляються досвідченим режисером.

Критичні помилки: якщо камера тремтить в руках оператора, або рухається занадто хаотично і різко, врятувати може тільки перегляд монтажу ролика або зміна концепції на «драматичну зйомку з рук».

Освітлення. За допомогою сучасних технологій корекції кольору можна витягнути недостатнє освітлення, наприклад, у хмарну погоду. Корекція кольору, яку роблять на етапі постпродакшн грає важливу роль у сприйнятті ролику, вона задає атмосферу і настрій, формує образ продукту. Незначні помилки по кольоровій гамі відео можна усунути завдяки якісній корекції.

Критичні помилки: Занадто сильну експозицію майже неможливо виправити, так само, як і зміну експозиції прямо під час кадру.

Звук. Звукорежисери записують репліки персонажів у студії, проте звук оточуючого середовища та синхронних шумів краще записати на майданчику. Якщо не вийшло, постпродакшн і звукорежисер рятують ситуацію стоковими звуками, які по суті є новою звуковою доріжкою ролика.

Критичні помилки: Актори говорять в кадрі не те, що має бути в озвученні. Тоді вони не попадають в ліпсинг під час дублювання матеріалу. Буває, що сам клієнт хоче змінити слова, тоді задача звукорежисера ускладнюється, а результат навряд вийде ідеальним.

Що дає постпродакшн?

Візуальні ефекти та графіка розширюють можливості клієнтів – можна знімати навіть на зеленому фоні, а отримати ефектний екшн з вибухами, прибульцями та драконами. Тоді, як кіно все більше вражає спецефектами, постпродакшн в рекламі не відстає та пропонує глядачам вражаючий візуальний ряд, який не поступається крутим фільмам.