Оренда нерухомості, Львів, яку пропонує тим, хто хоче жити у цьому прекрасному місті, але не має житла, є найкращим варіантом. Особливо вигідним цей варіант є для тих випадків коли ви не плануєте жити тут досить довго, щоб був сенс купувати власну нерухомість. Але багато хто все ж залишається скептично налаштованим до цього ринку. Річ у тім, що пропозиції на ринку нерухомості здебільшого відносно високі. Особливо якщо враховувати ціни, які були присутні до введення карантину. Все ж Львів залишався туристичним містом, тому дійсно недорогих пропозицій тут було мало.
На сьогодні, після кількох місяців жорсткого карантину і значного періоду адаптивних заходів, аналітики вирішили зробити аналіз ситуації, яка склалася на ринку після всіх цих перепетій. Для аналізу використовувались не тільки данні з цінами на оренду нерухомості по Львові та інших містах України, але і площа нерухомості (від 40 квадратів) та заробітна плата сім’ї де є двоє працюючих. Це дозволило показати не просто вартість оренди, а її доступність, якщо сім’я готова проживати у квартирі площею 40 м2.
Данні взяті за перші числа вересня, тому інформація досить актуальна. Найвища вартість оренди житла зафіксована в Києві, чого і варто було чекати. Там квартира з зазначеним метражем коштує 13420 ₴ за місяць. Другу стрічку займає Одеса, житло в якій обійдеться в 10220 ₴ / місяць. А трійку лідерів закриває Дніпро з ціною 10020 грн. Що стосується найдешевшого житла в Україні, найнижчі показники зафіксовані в Кропивницькому, де житло на 40 м2 можливо орендувати за 4090 гривень.
Львів знаходиться в золотій середині рейтингу, згідно якому орендувати тут квартиру можна за 8-9 тисяч гривень щомісячно. Однак, оцінюючи представлені цифри не потрібно забувати про рівень доходів, які мають жителі всіх зазначених міст. Найвищий рівень середньомісячної заробітної плати звісно має столиця. Після вирахування всіх податків середньостатистична зарплата киянина складає близько 12 тисяч гривень, тоді як в багатьох інших містах України заробітки менше 7-8 тисяч гривень. З таким доходом оформити оренду можуть далеко не всі.
Найгірші показники доступності оренди в співвідношенні до сімейного бюджету у Одесі. Тут жителі повинні платити більш ніж 60% від своєї заробітної плати. Львів у цьому рейтингу займає високі позиції, оскільки його жителі відрізняються відносно високою заробітною платою, а вартість оренди нерухомості знаходиться на середньому по Україні рівні. Також дуже приємним для орендарів містами є Житомир та Миколаїв, де для отримання можливості жити в орендованій квартирі люди платять близько 35% від свого доходу.
Але не слід забувати, що оренда квартири – це завжди ризик. До того ж не тільки для людини, яка оформляє оренду, але і для громадян, готових відати своє житло для чужих людей, оскільки як ті так і інші можуть понести фінансові втрати. Тому потрібно обрати посередника, який зможе звести всі ці загрози до мінімального рівня. А щоб упевнитись в безпечності тієї чи іншої квартири можна поставити наступні питання:
- Яка вартість оренди. Звісно ви можете сказати, що вартість і так оголошується в оголошені, але часто власник квартири хоче зробити свою пропозицію більш привабливою, а коли клієнт буде «на гачку» він починає підіймати вартість. Тому краще запитати ще раз, щоб не влаштовувати собі неприємний сюрприз.
- Відношення до дітей та тварин. Маленькі діти та домашні тварини несуть підвищений ризик для ремонту та меблів, тому власники можуть заборонити своїм орендарям приводити в квартиру тих чи інших. І якщо приховати дитину не так то і просто, то спробувати це зробити з домашнім улюбленцем можуть всі.
- Термін оренди. Квартира може здаватись на кілька днів, місяців або навіть років. Цей момент потрібно обговорювати.
Всі ці питання та не тільки потрібно обговорювати до того, як буде підписаний договір.