Деякі плутають робочий одяг із захисними засобами. Перший включає сорочки, футболки, штани, жилети та взуття, що пропонує компанія «АНВІ ГРУП» на сайті https://anvigroup.ua/ua/spetsodyag, та які роботодавець повинен гарантувати своїм підлеглим. У другому випадку мова йде про засоби індивідуального захисту, що захищають від негативного впливу небезпечних та шкідливих факторів для життя та здоров’я людини. Ці заходи включають захисні маски для обличчя, шапки, захисні рукавички т захисні окуляри.

Хто купує спецодяг?

Трапляється - особливо на малих підприємствах - що начальник просить працівника собі купити спецодяг та підходяще для роботи взуття. Це можливо, але тоді начальник повинен розрахуватися з працівником за придбання уніформи, що відповідає роботі.

Іноді працівник добровільно купує спецодяг в Києві та робоче взуття. У такій ситуації роботодавець також зобов’язаний сплатити підлеглому еквівалент за покупки. Коли компанія не вимагає - як це робиться відповідно до нормативних актів - робочого одягу, але працівник сильно забруднюється або знищує свої речі під час роботи, начальник зобов'язаний виплатити йому еквівалент за збитки.

Який робочий одяг буде доречним?

Найголовніше, на що слід звернути особливу увагу при виборі робочого одягу - це відповідність одягу конкретній обстановці, а також експлуатаційні властивості одягу. У випадку із захисним одягом також варто враховувати характеристики небезпек, які виникають на даному робочому місці. Перш ніж приймати рішення, варто перевірити з якого матеріалу він виготовлений.

Спецодяг - який матеріал?

Найпоширенішими матеріалами для виробництва спецодягу в Україні є поліестер, еластран, акрил, бавовна, поліамід або суміші цих матеріалів. Кожна з цих тканин має різні експлуатаційні властивості.

  • Поліестер - це синтетичне волокно, яке характеризується високою міцністю та є простим у догляді матеріалом. Поліамід має подібні характеристики з поліестером. 
  • Спандекс та акрил - це більш еластичні волокна, ніж інші, але вони залишаються м’якими, завдяки чому зберігається свобода руху працівника.
  • Бавовна - це натуральне волокно. Перевагою цього матеріалу є його легкість. Весь бавовняний робочий одяг добре підходить для сухого та теплого середовища.

Магазин спецодягу в Києві також пропонує одяг з інших матеріалів, таких як: льон, стилон, нейлон, фланель, фліс або поліпропілен (одноразовий одяг). Зараз найчастіше використовуються бавовняно-поліефірні або бавовняно-поліамідні суміші.