Вже кілька років стає популярною мода на одяг, вишитий українською вишивкою. Українці не соромляться своєї традиції та похідних від неї народних костюмів, які вони охоче одягають. Щороку, у третій четвер травня, українці у всьому світі відзначають день вишиванки. Цього дня вони одягають вишиванки із традиційними вишитими народними візерунками і в них ходять до школи, університету, на роботу, за покупками, в післяобідню прогулянку, концерт чи вечірнє побачення.
День Вишиванки - це нове свято, яке недавно народилось в Україні внаслідок ініціативи низового рівня. Це не офіційне національне свято і не вихідний день, але тим не менше подія відзначається дуже урочисто. Це швидко стало важливим елементом побудови національної ідентичності українців.
Мода на вишивку
«Вишиванки» часто дарують родичам. З цієї причини, як правило, у кожного українця їх декілька. Купити вишиванку по акції ви також можете відповідно до своїх смаків та уподобань. В даний час таке значення більше не надається дотриманню правил вишивання візерунків, і багато сучасних "вишиванок" - це безкоштовні модні пристосування старих візерунків до сучасного гардеробу.
Найпопулярніші «вишиванки» - це білі сорочки, вишиті червоними або червоно-чорними візерунками. Однак жорстких правил немає. Кожен одягає вподобаний одяг. Вишита блузка не обов’язково повинна бути білою. Це також може бути чорний колір з червоною або іншою кольоровою вишивкою. Жіночі вишиванки можуть бути жовті, червоні або сині з українськими візерунками.
Українці люблять одягати вишиті кофтинки не лише на День Вишиванки, а й щодня, про що можна дізнатися, перебуваючи в Україні. Дивно, як легко українці зробили "вишиванку" не лише елементом побудови своєї національної ідентичності, а й способом просування своєї країни за кордон.
Справжній показ мод презентували дами, одягнені не лише у вишиті блузки та сорочки, а й вишиті накидки, пальто, куртки та спідниці. У них були одягнені клерки, бармени, дами, що продавали в магазинах і на базарах, і навіть двадцятирічні дівчата, які працювали в касах супермаркетів. Багато людей носили вшиті аксесуари до свого звичайного одягу, наприклад, шарфи, хустки, сумочки або навіть просто вишиті ремені.
Українська вишивка
Українська вишивка має багату історію і походить від народного мистецтва. Українська вишивка прикрашає не тільки гардероб, а й елементи столу (скатертини, серветки), постільну білизну, покривала, а також килими та інші декоративні елементи домашнього декору.