2020 рік відзначився багатьма подіями у світовій економіці, що зумовили коливання валют. Що вплине на курс рубля, та чи варто купувати його у 2021 році?

Причини росту курсу рубля

Фінансові аналітики вважають, що купити рубль у першій половині 2021 року можна буде за 38-40 копійок. Хоч економічний прогноз і неоднозначний, в останній час рубль закріпив свої позиції разом з доларом. Експерти валютного ринку пророчать небувалий ріст російської валюти у зв’язку з відновленням світової економіки після пандемії.

Що вплине на ріст валюти:

  • розробка Росією вакцини від COVID-19; ця подія зробила рубль одною з трьох перспективних валют 2021 року;
  • підвищення попиту та цін на нафту;
  • збільшення вкладів у рубль від глобальних інвесторів;
  • скачок цін на товари російського виробництва, зменшення державної заборгованості;
  • підвищення попиту на ризикові активи після стабілізації світової економіки.

Основним фактором росту рубля стала активна участь Росії у боротьбі з ковідом. У зв’язку з розробленням Росією вакцини від коронавірусу та завершенням стадії клінічних досліджень рубль здобуває популярність у світових інвесторів. Якщо результати вакцинації будуть позитивними, позиції ризикових активів можуть відновитися наприкінці зими.

Тим чином, гривня майже не чутлива до світової кризи. Минулого року експорт майже не постраждав, а надходження від заробітчан були більші, ніж у 2019 році. Банківська система України також підготувалася до кризи, і майже всі банки залишилися платоспроможними.

Чи можлива девальвація російської валюти?

Фінансисти не виключають можливість падіння курсу рубля у другій половині 2021 року. Напружені відносини Росії з Америкою, стабільний курс гривні можуть призвести до деякої девальвації рублю. Навіть припущення про посилення санкцій зі сторони Білого Дому впливають на інвесторів, і рубль починає ослаблювати свої позиції.

Ризик-менеджери інвестиційних компаній припускають, що ціни на нафту можуть не тільки не піднятися, але й упасти до 40 доларів за барель.

Наостанок, позиції російської економіки досить нестабільні, економіка слабка. Тому слід очікувати падіння рубля до 35-36 копійок, як весною минулого року.

Загалом, якщо вірити фінансовим аналітикам, до середини літа 2021 року купувати рубль буде невигідно у зв’язку з укріпленням валюти на світовому ринку. Якщо передбачення виявляться вірними, найвигідніший курс для покупки рубля слід очікувати у другій половині – наприкінці року.