Пожежна сигналізація встановлюється в обов'язковому порядку в громадських і комерційних будівлях. Крім цього, вона може встановлюватися і в житлових будинках. Проектуванням і установкою пожежної сигналізації повинні займатися виключно професіонали. В іншому випадку система може не функціонувати належним чином або ж зовсім не виконувати свої функції. У Львові монтаж пожежної сигналізації виконує охоронна компанія «360 Protect».
Монтаж пожежної сигналізації
Першим етапом в монтажі пожежної сигналізації є прокладка кабелів. Вся кабельна продукція повинна бути вогнестійкою. Під час монтажу кабелів не можна їх нарощувати в межах одного шлейфу. Прокладка кабелю може бути внутрішньою або зовнішньою. Однак в будь-якому випадку кабель повинен розташовуватися в металевій гофрі. Також прокладка кабелю може бути повітряною. В такому випадку необхідно уникнути його провисання. Для цього за основу необхідно використовувати сталевий трос. Адже вогнестійкі кабелі набагато важчі звичайних.
Наступними етапом є установка периферійного обладнання. У приміщеннях повинно бути не менш двох датчиків сповіщення. Якщо приміщення дуже велике, то можна встановити і більше сповіщувачів. Вони можуть бути димовими і тепловими. Їх встановлюють в стелях, стінах або колонах. Дуже важливо при установці димових сповіщувачів звертати увагу на напрямок і інтенсивність руху повітря від вентиляції і опалювальних приладів.
Ще існують ручні пожежні сповіщувачі. Вони обладнані кнопкою, за допомогою якої здійснюється ручна активація сигналу тривоги. Ручні сповіщувачі повинні бути розміщені у всіх приміщеннях, незалежно від того, автоматизовані чи ні протипожежні системи. Їх необхідно встановлювати біля входу в будівлю або в тому місці, де завжди знаходиться обслуговуючий персонал. Пристрій повинен розташовуватися на висоті не більше 1,5 м від підлоги.
Будь-яка пожежна сигналізація повинна мати приймально-контрольний прилад. При цьому, прилад повинен розміщуватися в місці, зручному для його обслуговування. Що стосується громадських місць (освітні, медичні, комерційні та інші організації), то в них прилади повинні розташовуватися в металевих закритих шафах.
Останнім етапом є підключення всіх шлейфів, налагодження устаткування і контроль роботи пожежної сигналізації. Підключення неадресних сповіщувачів здійснюється по двуопровідній схемі. Адресні підключаються за спрощеною методикою.
Марко Шипак, охоронна компанія «360 Protect»