Пристрої та машини для очищення різних типів насіння та рослин призначені для уловлювання забруднюючих речовин, таких як:
- частини листя;
- коріння;
- пісок;
- каміння;
- насіння бур'янів або інших культурних рослин.
Виконати ці роботи вручну практично неможливо, особливо в разі великосерійного виробництва. Тому, для допомоги, існує спеціалізована сільськогосподарська техніка. Її існує безліч видів, тому варто знати основні відмінності. ТОВ «ЛАЙФБУД» пропонує зерноочисні машини. На сайті компанії life-bud.com.ua/obladnannya/zernoochisne-obladnannya представлено різноманітне зерноочисне обладнання: зерноочисники з барабанними та плоскими ситами й віялки.
Зерноочисне обладнання
Різні типи очисників використовують потік повітря та властивості маси для поділу. Вони розрізняються залежно від типу використовуваної циркуляції повітря. Головний принцип - відокремити ті домішки, які легше сировини. Як пояснюють фахівці, вони потім збираються в спеціальний відстійник, а пізніше вивантажуються через клапан.
Triery
При роботі трієра використовується довжина насіння. В результаті такого поділу утворюються дві фракції: довгі та короткі насіння. Довгі залишаються внизу трієра. Короткі направляються в жолоб всередині циліндра. На внутрішній стороні валика є виїмки. Вони бувають різних розмірів та форм, підібрані таким чином, щоб підходили тільки деякі зерна. Короткі насіння, тобто що знаходяться в поглибленнях, направляються в жолоб всередині циліндра. Також існують трієри, які ділять зерно на три фракції. Все залежить від їх конструкції та моделі. Популярні види трієрів:
- циліндричний;
- дисковий.
Комплексні зернооочисники
Ці типи очисників використовують більше одній властивості сировини (зерен) в процесі поділу. Зазвичай вони представляють собою комбінацію технік поділу. Вони дозволяють очищати зерно повітрям за допомогою додаткових сит. Поділ повітрям та ситом може відбуватися одночасно або незалежно.
Універсальні зерноочисні машини
Це машини, які зазвичай виконують багатоступеневу очистку. Це означає, що один пристрій здійснює як попередню очистку, так і інтенсивну. Це дозволяє видалити більше забруднюючих речовин або факторів, що впливають на якість сировини. Їх також можна використовувати для очищення насіння для підготовки його до подальшого посіву. Універсальні очисники зазвичай оснащені двома камерами та декількома рівнями сит.