Озимий ріпак - найважливіша рослина олійних культур. Однак його вирощування досить вимогливе, тому часто викликає багато агротехнічних проблем. Для того, щоб реально підвищити успіх даного розведення, варто витратити час на вибір відповідного сорту насіння, пропонованого на сайті https://masseeds.ua/nasinnya/nasinnya/ozimiy-ripak.

На що слід звернути увагу при виборі сорту ріпаку?

Отримання якісного врожаю озимого ріпаку залежить від багатьох параметрів:

  • важливо правильно вибрати сорт, перш за все, слід враховувати вимоги до ґрунту та морозостійкість даного сорту;
  • важливим є також питання стійкості до хвороб та толерантності до патогенів;
  • потенціал урожайності ріпаку також виявиться особливим;
  • плануючи вирощування, слід також враховувати терміни цвітіння, дозрівання та посіву рослини.

Гібридні та популяційні сорти ріпаку

Популяційні сорти - це види, що є результатом розмноження, селекції та схрещування ріпаку. На відміну від гібридних сортів, вони характеризуються більш дешевим насінням, а отже, і меншою врожайністю. Однак цей вид ріпаку характеризується більш стабільною врожайністю на слабших і менш родючих ґрунтах. Гібридні сорти показують набагато вищий урожай, досягаючи навіть 20%. Вони мають високу стійкість до стресових факторів, грибкових захворювань та механічних пошкоджень. Більш того, в порівнянні з популяційними сортами вони набагато більш зимостійкі.

Вимоги до ґрунту сорту ріпаку

Більшість сортів озимого ріпаку вимагають хорошого, стабільного положення ґрунту. Тому рослини найкраще застосовувати на родючих субстратах з глибоким орним шаром, багатим поживними речовинами з високим рівнем гумусу та регульованим рН (близьким до нейтрального 6-7). Деякі види ріпаку також добре родять на більш легких ґрунтах, але багатих на основні поживні речовини. Сорти вищого класу не будуть процвітати в менш багатому середовищі.

Морозостійкість ріпаку

Висока морозостійкість ріпаку є важливою особливістю, яка значною мірою зменшує втрати врожаю, пов'язані з настанням сильніших заморозків та зниження температури. Про хорошу зимівлю рослини свідчить відповідний підбір сорту, правильно збалансовані осінні добрива та низька густота врожаю. Гібридні види високого класу краще відновлюються після зимових заморозків, ніж популяційні сорти.

Стійкість до хвороб ріпаку

Хвороби, з якими найчастіше стикається олійний ріпак, включають тверду, сіру та суху гниль. Висока стійкість виду до патогенних мікроорганізмів значно знижує ризик зараження, а під сильним тиском не надто інфікує врожай.