Кисті для манікюру мають дуже велике значення для нейл-дизайну. Вони дозволяють майстрам максимально розкрити свій талант. А людям, які хочуть зробити манікюр, отримати саме той результат, на який вони розраховують.

Класифікація за матеріалом, формою та розміром

Насамперед слід зазначити, що кисті для розпису (дизайну) нігтів бувають з натурального та синтетичного ворсу. Натуральний ворс, як правило, використовується для роботи з водорозчинними фарбами – аквареллю або гуашшю, акриловими фарбами на водній основі. Інструменти з натуральним ворсом м'які, але водночас пружні, з дуже тонким хвостиком. Вони ідеально підходять для найтоншого розпису. Саме такими кистями на нігтях малюють мережива, витончені завитки, обводять контур, промальовують найдрібніші деталі.

Кисті з ворсом із синтетичного матеріалу частіше використовують у розписі гелем, гель-лаком, фарбами на лаковій основі. Синтетичний ворс не боїться впливу розчинників, тому найкраще підходить для роботи саме з такими матеріалами.

Крім ворсу, кисті, звичайно, відрізняються розміром та формою. Широкі плоскі та віялові кисті, як правило, застосовують для створення фону, виконання всіляких розтяжок – переходу з одного кольору до іншого. Кисті типу «пелюстка» і скошені кисті використовують для так званого «китайського розпису». Круглі – безпосередньо для художнього розпису нігтів.

Номери вказують на їх розмір. Що таке розмір? Це не що інше, як її товщина. Номерами позначають діаметр обтискної обойми, у якій закріплений ворс, у міліметрах. Чим менший номер, тим тонше кисть. Найтонші мають розмір 000, 00 та 0 – це товщина у кілька волосків. Такі інструменти призначені для найтонших ліній у мініатюрному розписі. Більш «товсті» круглі кисті – для пелюсток, квітів, плям, тіней та підмальовок, для малювання більших деталей.

Силіконові кисті, що з'явилися не так давно, теж використовують у нейл-дизайні. Але не для розпису, а для ліплення у створенні тривимірного дизайну.

Як вибрати хороші кисті: основні критерії

Якщо ви вже визначилися з матеріалом для розпису та розміром малюнка, залишається вибрати якісну кисть. Насамперед зверніть увагу на довжину та поверхню ворсу. Кисть повинна бути рівною, ворс без хвиль і вигинів, акуратно зібраний в тонкий хвостик, з якого не повинно стирчати в бік жодної волосинки.

Другий важливий критерій для вибору – довжина ворсу. Занадто коротка кисть буде вбирати мало фарби. Така підходить лише для нанесення точкового малюнка. Занадто довга кисть може розщеплюватися при натиску, вона не дасть тонкої лінії. Вибирайте для розпису кисть з середньою довжиною ворсу.

Третій критерій – наскільки добре ворс закріплений в обтискній обоймі. Є три види кріплення – затискач, склейка та цементування. Затиск – найненадійніший спосіб, такі кисті будуть практично одноразовими, ворс висипатиметься практично відразу. Склейка краще, але згодом, якщо ви малюєте не аквареллю і не гуашшю і періодично промиваєте кисть у розчиннику, клей може розчинитись і ворс почне висипатися. Найбільш надійний і довговічний спосіб цементування це коли для закріплення ворсу використовують епоксидні смоли. Перш ніж купити кисть, потягніть, чи навіть посмикуйте за ворс і перевірте – чи надійно тримаються волоски, чи не стане ворс обсипатися в процесі роботи. Якщо ви хочете бути впевнені в якість продукції на всі 100%, зверніть уваги на кисті від Kodi Professional. Це професійні інструменти, які добре зарекомендували себе.