Правильно підібрати доменне ім'я – справжнє мистецтво. Це один із найважливіших етапів створення сайту. Можливо, він менш трудомісткий, ніж усі технічні аспекти, але багато в чому саме від цього залежатиме успішність проекту. Адже якщо все зробити правильно, то можна підвищити кількість відвідувачів та покупців, не докладаючи до цього додаткових зусиль. Навпаки, підібравши погане доменне ім'я, можна втратити частину потенційних покупців.
На що звертати увагу при виборі
Існує кілька факторів, на які слід звернути увагу в першу чергу, щоб підібрати відповідне ім'я. Це:
-
Його довжина. Краще використати щось просто і коротке, оскільки такі варіанти набагато легше запам'ятати, а потім знайти.
-
Ключові слова. Варто вибирати таку назву, яка показуватиме суть сайту. Або хоча б певною мірою відповідати контенту, який там розміщений. Таким чином, користувачі, які ще ніколи не були на сайті, ще до його відвідування зможуть розуміти, що там знаходиться і чи варто переходити за посиланням. Крім цього, якщо ви правильно підібрали слово, то ймовірність того, що назва з'явиться в пошукових результатах користувача набагато вища.
-
Чи відіграє роль регіон? Якщо ваша пропозиція має регіональний характер, то краще, щоб це було показано на імені домену. Таким чином у вас буде більше можливостей залучати людей, які знаходяться саме там і хочуть отримати послуги. Попри те, що це може зменшити загальну кількість відвідувачів, це дозволить збільшити конверсію сайту, тому що користувачі з інших регіонів все одно не робити замовлення на сайті.
-
Бренд. Якщо ваша компанія вже стала розкрученим брендом, то його цілком можна використовувати як доменне ім'я.
-
Використання доменів верхнього рівня. Найпопулярнішим і найпоширенішим варіантом, звичайно, є .com. Але є й інші, за допомогою яких можна додатково підкреслити тематику сайту. Варто відразу зазначити, що їх використання не впливає на ранжування сайту в пошукових системах, тому можна не переживати, що рейтинг буде нижчим.
Від чого варто відмовитись
Перед тим, як купити домен, варто переконатися, що в імені, яке ви вибрали, відсутні:
-
Тирі та числа. По можливості від них краще повністю відмовитись або звести до мінімуму. Оскільки користувачам складніше запам'ятати такий сайт та знайти його.
-
Помилки. Перевірте, чи правильно написано слово або бренд. Оскільки навіть маленька помилка обіцяє вам великі проблеми. По-перше, вона показує вас як несерйозну компанію, яка не може без помилок навіть написати назву. Але суттєвіше, що наявність помилок є ознакою фішингового сайту, а це означає, що у користувачів не буде до вас ні найменшої довіри.
Ще одна річ, від якої обов'язково слід відмовитись – це використання назв, які схожі на імена відомих брендів. Спочатку це може здатися гарною ідеєю, адже частина користувачів, які шукають товари популярної марки, можуть переходити на ваш сайт, але насправді це принесе більше проблем, ніж користі. Оскільки сайт незабаром буде заблокований через порушення авторських прав. Причому це може стати не лише причиною блокування домену, а й призвести до судових розглядів та суттєвих матеріальних втрат. Отже, краще заздалегідь відмовитися від такої ідеї й потім не мати проблем.
Краще відразу вигадати кілька варіантів, які вам подобаються. Оскільки багато коротких, красивих імен вже зайняті. Якщо ви не знайдете нічого придатного, можна скористатися іншою доменною зоною. Такий варіант буде краще, ніж якщо ви використовуєте популярнішу доменну зону, але погане ім'я. Це дуже важливе питання, до якого слід підійти серйозно.