Коли настає сезон морозів, та електропилку вже слід складати у гараж або майстерню, спеціалісти рекомендують дотримуватись деяких правил. Зазвичай вони вказані в рекомендаціях виробника. Якщо дотримуватися їх, ви не тільки зможете подовжити термін життя інструменту, але і заздалегідь трохи підготуєте його до наступного робочого сезону. А піде на це декілька хвилин. Як зберігати електропилу та проводити першу збірку, читайте у цій статті.
Рекомендації щодо зберігання електропили
Під час експлуатаційного періоду (для професійних справ — під час проведення робіт, для домашніх — в теплу пору року), слід зберігати інструмент у теплому та опалювальному приміщенні. Також слід перевірити, щоб воно було закритим та захищеним від підвищеного рівня вологи. Навіть якщо електропила використовується в лісі або для розпилу льодяних конструкцій, вона має зберігатися у приміщенні.
Перед тим як законсервувати інструмент на сезон, в першу чергу потрібно:
- розібрати його;
- злити масло із бачка;
- змазати шину та ланцюг маслом;
- очистити повітряний фільтр;
- затягнути всі гвинти, болти та гайки.
Якщо інструмент потрібно законсервувати на довгий термін, зберігати його можна в приміщенні з невеликими перепадами температури та вологості. Але слід пам’ятати, що електропили дуже вибагливі до умов, тому температура не має перевищувати 50 градусів Цельсія в мінус або плюс. А вологість повітря має складати не більше 80% за умови, що електропила не зберігатиметься таким чином пів року. Також спеціалісти рекомендують зберігати пилу у фірмовому футлярі.
Як підготувати електропилу до нового сезону
Коли виникне потреба використовувати інструмент, що був у консервації, вам потрібно дістати його та підготувати до роботи. Ось декілька порад щодо цього процесу:
- Витріть насухо всі механізми, що приводять інструмент до роботи.
- Перевірте опір ізоляції обмотки стартера відносно корпуса.
- Переконайтесь, що всі болти та гайки туго затягнуті, якщо потрібно — підтягніть.
- Наповніть редуктор та бачок спеціальним маслом.
- Перевірте робочий ланцюг, натягніть його таким чином, щоб він плавно переміщався по пазах та не звисав у спокійному стані.
- Ввімкніть пилу на холостому ході.
Якщо електропила зберігалась у холодному приміщенні, не запускайте її, не переконавшись у відсутності конденсату на робочих поверхнях. В інакшому разі це може привести до виходу інструменту з робочого стану. Щоб позбавитись залишків води, залиште пилу в сухому та теплому приміщенні на декілька днів. Таким чином вся волога випарується.
Для додаткової інформації щодо зберігання та догляду за електропилою ознайомтесь із паспортом електропили, який має йти у стандартному комплекті. Там детально вказані всі моменти, які можуть нашкодити їй та призвести до пошкодження.