Вибір конвектора опалення – завжди актуальна проблема для споживача, особливо в наших широтах, коли доводиться час від часу оцінювати ефективність того чи іншого опалювального обладнання, підбираючи той, який буде найкращим за всіма показниками. Зрозуміло, що у кожного пристрою є «плюси» та «мінуси», у тому числі й електричні конвектори, які і потрапили в наш огляд.
Що таке електричний конвектор?
Для початку визначимося з тим, що ж являє собою конвектор. Фактично будь-який прилад, застосовуваний для опалення приміщень, є конвекційним – тобто передає тепло від нагрівального елементу навколишньому повітрю. Внаслідок цього відбувається постійний рух повітря – нагріте піднімається нагору, йому на зміну приходить холодне. Конвекторні пристрої розрізняють за принципом роботи – з примусовою та природною циркуляцією повітря.
- При природній циркуляції повітря його нагрівання здійснюється внаслідок зміни його щільності.
- При примусовій циркуляції повітря нагнітають вентиляторами. Такі конвектори називають вентиляторними. Їхня перевага відзначається в швидшому нагріванні повітря і підмішуванні свіжого повітря з вулиці, яке в приплив надходить до приміщення.
Електричні конвектори є одним із найчастіше застосовуваних приладом опалення після радіаторів центрального опалення та водяної теплої підлоги. Конвектор можна придбати за доступною ціною, зараз на ринку представлена велика кількість виробників із різною ціновою політикою.
Важливим моментом при виборі електричного конвектора є спосіб його встановлення – мобільний (на коліщатках) або настінний (кріпиться стаціонарно на стіну). Велику популярність у створенні сучасних інтер'єрів користуються вбудовані конвектори. Їх часто встановлюють під підлогу, вздовж стін – що економить площу і рівномірно обігріває приміщення – у вигляді теплого плінтуса
Сучасні електричні конвектори часто оснащені датчиками температури та регуляторами потужності, що дозволяє задавати необхідну для комфорту температуру.
Основні плюси та мінуси електричних конвекторів
«Плюси» електроконвекторів:
- Простота використання та доступна ціна. Для їх використання не потрібний складний монтаж, залучення фахівців. Для роботи потрібна лише електромережа.
- Безпека для дітей, оскільки температура теплообмінника у більшості моделей не більше 60 градусів, а корпусу – ще менша. Тобто при дотику (на відміну, припустимо, від масляних обігрівачів) отримати опік неможливо. До того ж у багатьох моделях передбачена можливість відключення приладу при випадковому перевертанні або нахилі на певний кут.
- Наступний плюс знову пов'язаний з невеликою температурою нагрівального елемента: ці прилади не спалюють кисень, та й сушать повітря далеко не з такою швидкістю, як багато конкурентів.
- Досить швидке прогрівання приміщення, абсолютно безшумна робота. Чути хіба що клацання реле при включенні та відключенні нагрівального елемента. З позитивних моментів відзначимо і можливість точного регулювання температури аж до десятих часток градуса в деяких моделях.
- Допоміжні функції для зручності користувачів також можуть бути присутніми – рідкокристалічний екран, добове та тижневе програмування температури, вбудовані іонізатор та зволожувач повітря, можливо також об'єднувати конвектори в мережу, щоб керувати мікрокліматом кількох приміщень одночасно.
- Важливий плюс – це термін служби нагрівача. Як правило, це понад 20 років у відомих брендів.
Мінуси електричних конвекторів опалення
Тепер пройдемося мінусами:
Звичайно, електричні конвектори – не економічні прилади. За середніми розрахунками на 10 квадратних метрів приміщення необхідний прилад потужністю 1 кіловат. Через те, що радіатор невеликий, у ньому немає інерційності, відбувається його швидке охолодження, а разом з ним і приміщення.
- До недоліків можна віднести можливий підйом пилу, так як під час роботи створюються чутливі потоки повітря, що проходять через пристрій.
- Не можна на самому приладі сушити якісь речі – поверхня конвектора завжди повинна бути вільною для безперешкодного проходження повітря.
Як правильно вибрати електричний конвектор за потужністю, щоб його вистачило на обігрів всієї заданої площі приміщення, і при цьому заощадити на споживанні електроенергії, які плюси та мінуси у електричного конвектора, - в порівнянні з іншими приладами опалення, Вам завжди розкажуть менеджери компанії «Тепловик», звертайтесь!