Розвиватися і підніматися службовими сходами цілком під силу будь-кому, хто вміє правильно розставляти пріоритети і проявляти ініціативність та компетентність. Хто хоче стати керівником, той ним рано чи пізно стане. А знайти можливості для зростання можуть фахівці і в стартапах, і у великих, усталених компаніях. Сайт пошуку роботи Login Casino Work розповідає, що потрібно для того, щоб обійняти керівну посаду.

Які якості визначають майбутнього керівника

Щоб стати керівником, треба навчитися ним бути: завоювати повагу колег, здобути авторитет, на ділі довести не лише бажання, а й можливість стати ефективним управлінцем. Для цього необхідно виховати в собі певні якості та звички.

Просити про поради та навчатися у свого керівника

Ті, кому потрібна робота без досвіду і хто в перспективі прагне стати керівником, мають пам’ятати, що варто починати з навчання. Вчитися слід постійно. Не треба боятися розмовляти зі своїм керівництвом чи іншими співробітниками та ставити їм запитання. Це зовсім не створить враження некомпетентності, а навпаки, покаже, що співробітнику не однаково, він хоче стати кращим, розвиватися і переймати чужий досвід. Можна з’ясувати у керівника, чи проводить компанія стажування, програми корпоративного навчання, чи допомагає брати участь у семінарах, конференціях та інших навчальних заходах.

Бути людяними

Навіть на роботі ми маємо залишатися насамперед людьми, а вже потім керівниками та підлеглими, майстрами своєї справи. Втім, це не означає, що потрібно виявляти зайву м’якість і поступливість у будь-якій ситуації та не звертати уваги на те, що мети не було досягнуто. Це означає, що взаємодія з іншими людьми на роботі, чи то підлеглий, чи то колега, чи то бос, слід вибудовувати на принципах рівності. Фахівці, які прагнули знайти роботу, на якій їм буде комфортно, навряд чи будуть раді керівнику, який вважає їх гіршим або тупішим за себе.

Розвивати емоційний інтелект

Це допоможе потенційному керівнику зрозуміти і розібратися з власними емоціями, а також пройнятися переживаннями та мотивами людей навколо. Він зможе знаходити підхід до кожного, правильно добирати слова, знаходити мотивацію для співробітників, а також гасити конфлікти. До того ж це дасть змогу впоратися зі стресом та не приймати імпульсивних, емоційних рішень.

Уважно слухати

Хороший керівник має планувати свій день так, щоб виділити час на спілкування з підлеглими. Для цього можна організовувати зустрічі всього департаменту або наодинці з кожним його членом. Під час комунікації слід всю увагу віддавати співрозмовнику та чути його. Кожен співробітник має відчувати, що його думка важлива.

Виявляти ініціативу та заявляти про себе

Ті, хто лише починає пошук роботи, мають налаштуватися на те, що не можна буде просто спокійно займатися своєю роботою, якщо їхня мета – професійний розвиток та кар’єрні вершини. Доведеться брати на себе виконання нових, незнайомих завдань, пропонувати ідеї, вести дискусії, не боятися «висовуватись». Амбіції та прагнення зростати – нормальні якості співробітника, і більшість компаній лише вітатиме їх.

Заохочувати ідеї підлеглих

Якщо співробітник готує себе до ролі керівника, він також має вчитися адекватно сприймати та реагувати на ідеї підлеглих. Він має розуміти, що деструктивна критика не зробить із нього лідера і що співробітники просто перестануть пропонувати йому будь-які способи покращити процеси у відділі чи всій компанії. Хоча саме лінійний персонал найкраще знає особливості цих процесів. Відповідно, потрібно бути відкритими до ідей, а якщо й критикувати, то конструктивно, в жодному разі не дозволяти собі зневажливих висловлювань та глузувань.

Дякувати

Мало просто платити людям зарплату або навіть тішити бонусами й розраховувати на їхню лояльність та залученість. З-поміж іншого необхідно також вербально висловлювати їм подяку та те, наскільки вони важливі та цінні для компанії. Адже, якщо людина в команді, вона в будь-якому разі займає своє місце не дарма і заслуговує на добрі слова. Втім, подяка теж має бути доречною, слід згадувати, за які конкретно заслуги співробітника дякують. Інакше це буде просто пустий звук.

Ввести команду до результату

Перспективний керівник не тільки вміє вибудовувати здорові відносини в колективі, а й здатен вести його за собою, досягати результатів. Він бачить мету та має план, як своєчасно та якісно її реалізувати. Водночас вибудовує взаємодію команди так, щоб кожен знав, що від нього вимагається, та ефективно виконував свою роль.

Висновок

Стати керівником, який надихає, мотивує, викликає довіру та бажання йти за ним, непросто. Необхідно поєднувати у собі низку неординарних характеристик. Бути досить жорстким, щоб забезпечувати результат, необхідний компанії, та водночас підтримувати здорову атмосферу в команді. Але це можливо – завдяки старанній роботі над собою. LC Work сайт знайти роботу допоможе і тим, хто збирається зайняти крісло керівника, і тим, кого задовольнить посада виконавця.