19 тиждень вагітності - це означає, що саме стільки часу пройшло з першого дня вашої останньої менструації. Відповідно до ембріонального терміну у вас 17 тижнів. Дізнаємося, як змінюється стан матері та дитини в цей період.
Відчуття майбутньої мами
Вагітність вже не приховати від сторонніх очей, живіт помітний, навіть якщо на жінці просторий одяг. Вагінальні виділення стають ряснішими. Це нормально, обумовлено впливом прогестерону. Посилюється пігментація шкіри. Плями можуть з'явитися на лобі, щоках та верхній губі – це так звана хлоазма або маска вагітності. Темніє шкіра на внутрішній поверхні стегон. Це також є результатом гормональних змін.
До 19-го тижня, як правило, жінка може набрати від 3,5 до 6,5 кг. Болючість у грудях минає, молочна залоза помітно збільшилася, у багатьох вже з'являється молозиво.
Що відбувається із маткою?
Вона, звичайно, росте, і тепер її дно, тобто верхня частина, розташована приблизно на рівні пупка. Її приблизна вага – 300 г. Матка тисне на внутрішні органи, через що виникає часте сечовипускання, печія, запор, задишка. Через зміщення центру тяжкості тіла у вагітної з'являються біль у попереку.
Вагітність 19 тижнів: розвиток плоду
Дев'ятнадцятий тиждень вагітності – це період активного зростання малюка. Зараз у ньому 240-270 грамів і 20-23 см. Йому ще достатньо місця в утробі, тому він часто рухається, перевертається, перекидається, штовхається. Його дії більш скоординовані. Тіло має правильні пропорції, хрящова тканина продовжує замінюватись на кісткову. Виникає режим сну та неспання, який часто може не збігатися з маминим, і тоді багато жінок прокидаються ночами, відчуваючи ворушіння плоду.
Стрімко розвивається нервова система:
- У головному мозку формуються зони, що відповідають за сприйняття запаху, звуків, дотиків та зорових образів.
- Продовжується утворення мієлінової оболонки нервових волокон, яка відповідає за зв'язок між клітинами.
- Завершується розвиток зорових аналізаторів, незабаром малюк почне розплющувати і заплющувати очі.
Як часто ворушиться дитина на 19 тижні вагітності?
Нормою вважається 10 рухів протягом 12 годин. Найменше число свідчить про нестачу кисню у плода та потребує консультації фахівця. Однак на цьому терміні проводити подібні підрахунки зарано: дитина не така велика, щоб мама могла відстежити всі її рухи. Тест інформативний з 24-28 тижнів залежно від того, яка вагітність за рахунком.