Використання систем постійної подачі чорнила (СППЧ) для зниження собівартості струминного друку спричинило необхідність постійного обнулення рівня фарби в контейнерах. Вирішити цю проблему дозволяє безчіпова прошивка пристрою для домашнього та комерційного використання. Технологія забезпечує стабільну роботу апарата і «переконує» програмне забезпечення в тому, що в пристрої завжди знаходяться повні штатні картриджі, отже заміняти їх не потрібно.
Особливості та переваги технології
Програмне забезпечення – складна інтелектуальна система, що певним чином контролює сайт або пристрій, чи то https://edigitalstu.org/, інший сервіс або гаджет. У випадку з принтером ПЗ поміж іншого стежить за витратою чорнила за допомогою мікрочіпа. Коли картридж міститься в апараті, чіп взаємодіє з програмою та сигналізує про те, що ресурс розхідника дозволяє друкувати.
Коли обсяг чорнила, що дорівнює ємності оригінальних картриджів, витрачено, користувач отримує повідомлення про необхідність заміни порожніх розхідників, тоді як у донорах СППЧ ще є фарба. Щоб позбутися цієї проблеми, потрібно перепрошивати оргтехніку, після чого:
- беcчіповий принтер перестає стежити за наявністю фарби в достатній кількості;
- як наслідок, відповідні повідомлення перестають надходити;
- користувач може самостійно контролювати реальну наявність чорнила в резервуарах СППЧ;
- можна друкувати безперервно, заправляючи донори системи без зупинки апарата у міру необхідності.
Окрім того, перепрошивка принтера надає суттєву допомогу власникам друкувальних пристроїв, гарантійний термін експлуатації яких вже минув. У такому разі витрачатися на дорогі оригінальні картриджі недоцільно.
Набагато простіше і вигідніше підключити СППЧ, прошити апарат на безчіп і друкувати на недорогих альтернативних, але високоякісних чорнилах та носіях. Для старих моделей перепрошивка може стати необхідністю й тому, що чіпів для них практично не знайти, хоча апаратом ще можна ефективно користуватися.
Як перепрошувати друкувальний пристрій
Самостійно впоратися з перепрошивкою дуже складно, оскільки для цього потрібні спеціальні знання та навички. Єдине правильне рішення – звернутися до сервісного центру. Фахівці знають, як зробити принтер безчіповим, і працюють із новими та давніми моделями різних брендів.
Навіть якщо користувач купує оргтехнівку, попередньо прошиту на безчіп, згодом йому знадобиться оновлення прошивки та її відновлення. Перше порушує умови гарантійного обслуговування, що надається при покупці, а для другої необхідний спеціальний код. Як правило, сервіси залишають цей код у себе, але не завжди. Отже, варто пошукати компанію, що надає послуги під ключ. Тобто після першої прошивки код відновлення передається клієнтові, який має його зберегти. І надалі власник сам оновлює безчіпову програму, що, звісно, економить кошти.
Ключ дозволяє встановити на принтер СППЧ і таким чином здешевити кожну друковану сторінку. Варто додати, що оптимальним вибором для експлуатації безчіпових принтерів є системи безперервної подачі фарби із зовнішніми донорами. Хоча можна знайти рішення і для моделей із категорії Print Factory, в яких контейнери для чорнила вбудовані в корпус.
Таким чином, прошивка принтера – вигідна та ефективна технологія, щоа дозволяє економити та друкувати активно. Вона ніяк не впливає на справність апарату, його швидкодію та якість текстів і зображень. Послуга є доступною, тому скористатися нею варто, особливо якщо модель не нова.