Подати на розлучення в Україні з тих чи інших причин змушені багато пар. Шлюб і сім'я в даний час залишаються однією з найбільших цінностей, але не завжди вдається зберегти відносини, що призводить до необхідності розпочати процес розірвання шлюбу, порядок якого суворо регламентований законодавством України. При цьому зараз передбачена можливість подати необхідні документи онлайн, використовуючи сайт 2p.com.ua, який прискорює та полегшує процес. Алгоритм роботи сервісу:

  • Клієнт заповнює анкету в онлайні, вносить інформацію про свою сім'ю.
  • Представники «Підпиши та Перешли» надсилають йому посилку з документами для подання до суду.
  • Той, хто звернувся, підписує папери, проставляє поточні дати, робить ксерокопії своїх документів. Вкладає все це в надісланий конверт і відправляє до суду «Укрпоштою».
  • Суддя в порядку черговості починає розгляд справи, виносить рішення, копію якого клієнт отримує поштою.

Законодавством передбачено кілька способів розірвання шлюбу, вибір яких залежить від конкретних чинників та умов. Розглянемо коротко основні варіанти.

Основні способи розлучення в Україні (офлайн та онлайн)

Залежно від наявності тих чи інших обставин процес розлучення може здійснюватися за двома напрямками, кожен з яких має свої особливості та нюанси:

  • Розірвання шлюбу в позасудовому порядку. Цей спосіб застосовується, коли подружжя згодне розлучитися. Ще одна умова – відсутність неповнолітніх дітей. Процес починається з подання відповідних документів до РАГСу. Як правило, для цього передбачена обов'язкова явка подружжя, проте зараз таку заяву можна направити за допомогою спеціального сервісу dracs.minjust.gov.ua, що прискорює та спрощує процес.
  • Судовий порядок шлюборозлучного процесу. Такий порядок використовується у випадках, коли у подружжя є спільні діти та/або один із них категорично не хоче розлучатися. Судова процедура може здійснюватися за двома основними сценаріями. У першому випадку пара подає спільну заяву. Такий варіант актуальний, коли бажання розлучитися є в обох подружжя, і відсутні будь-які розбіжності. Однак найчастіше мають місце різні суперечки, які можуть стосуватися самого процесу розлучення або порядку утримання дітей.

Особливості розірвання шлюбу за наявності розбіжностей

В даному випадку подати на розлучення може один із подружжя навіть за відсутності бажання другого. Заява повинна містити інформацію, необхідну суду для правильного ухвалення рішення та прискорення цього процесу. На розгляд судді ставляться такі питання, як обґрунтованість розірвання шлюбу та встановлення обставин, що перешкоджають подальшому збереженню відносин. Також суд встановлює місце проживання дітей та порядок їх спілкування з кожним із подружжя, визначається з розміром та порядком виплати аліментів на їх утримання. Відомості щодо подальшого виховання дітей можуть бути прописані в заздалегідь складеному договорі, підписаному подружжям.

На відміну від любовного розірвання шлюбу, ініціатор цього процесу має направити заяву у двох примірниках, один із яких призначений для іншого з подружжя. Крім того, держмито оплачується тим, хто подає відповідну заяву. Зараз існує можливість розірвання шлюбу онлайн без відвідування судових органів, що суттєво економить час позивача. У реалізації такого варіанту охоче допоможуть співробітники «Підпиши та Перешли».