Переваги будь-якого виду хостингу актуальні тільки відносно конкретного проєкту. Для когось великий обсяг диска дійсно важливий, для когось це надмірність, комусь важливо не заглиблюватися в адміністрування, а десь не обійтися без тонких налаштувань. Усі ці моменти допомагають визначитися з тарифним планом та хостинг-провайдером.
VPS або віртуальний хостинг: у чому різниця
Віртуальні хостинги підходять для невеликих інтернет-магазинів, особистих блогів, форумів тощо. Однак для більших проєктів вони не годяться. Річ у тім, що віртуальний хостинг може гальмувати при перевантаженнях у сусідів, він менш потужний, менш надійний порівняно з іншими видами хостингу. Це схоже на знімання кімнати в гуртожитку: у вас є ключ від вашого житла, але що відбувається в будинку, ви не контролюєте.
Зріс трафік та потрібні тонкіші налаштування? Тоді вам потрібен VPS хостинг. Йдеться про повноцінну віртуальну машину, розміщену на фізичному сервері або в хмарі. У цієї машини є процесор, жорсткий диск, відеокарта — якщо йдеться про ігрові сервіси. Вона не залежить від сусідів. Віртуальний сервер споживає ресурси фізичного сервера, на якому розміщений. Це дає змогу виділити на потужній машині таку кількість пам'яті та потужності, яка потрібна конкретному проєкту, і тим самим здешевити хостинг.
Щоб зрозуміти, що таке VPS-хостинг, можна уявити собі багатоквартирний будинок. Комунікації загальні, але в кожній квартирі своя кухня, санвузол, окремі кімнати, і все, що там відбувається, контролює господар. Користувач отримує всі переваги виділеного сервера, але не переплачує за них.
Для кого особливо підходить VPS
Основних причин взяти в оренду сервер, нехай і віртуальний — дві. Це роблять коли проєкт складний (потрібні особливі налаштування), і коли він потребує багато місця або трафіку. Однак узагалі у всіх випадках, коли важлива свобода і надійність, VPS може бути компромісом між занадто потужним і дорогим виділеним сервером і вже незручним віртуальним хостингом.
Найчастіше до цього способу розмістити проєкт приходять:
- великі інтернет-магазини. Для них може бути важливо швидко завантажувати безліч товарів, а крім того, витримувати стрибки відвідуваності під час акцій і сезонних розпродажів;
- великі новинні портали зі стрибками відвідуваності;
- стрімінгові та ігрові сервіси;
- розробники ігор і програмного забезпечення.
Іноді VPS server замовляють одразу, іноді він стає потрібен у міру того, як проєкт зростає. Ціна VPS не така вже й велика порівняно з віртуальним хостингом. Наприклад на https://deltahost.ua/ua/ вона може відрізнятися менш ніж на сто гривень на місяць. Якщо ж порівнювати з вартістю оренди цілого фізичного сервера, то ціна VDS у десятки разів нижча.