Зберегти посмішку красивою, а зуби — здоровими, це головне завдання сучасної стоматології. Так, лікарі роблять усе можливе, щоб уникнути видалення зубів: у цьому допомагають сучасні методики лікування. Проте у деяких випадках уникнути такої процедури неможливо. Одні з найпоширеніших причин — це наявність незворотніх пошкоджень, які не піддаються корекції та серйозні травми зубів. Сьогодні стоматологічна клініка DentaDerm поділиться з нами корисною інформацією про видалення зубів. Досвідчені стоматологи розкажуть, якими є симптоми незворотних пошкоджень та коли зуб неможливо зберегти.
7 основних показань до видалення зуба
Рішення про необхідність видалення зуба приймається лише після ретельної діагностики. Лікарі-стоматологи рекомендують таку процедуру у наступних випадках:
- Рухливість зубів на останніх стадіях пародонтиту та періодонтиту.
- Лікування зуба неможливе, не дало бажаного ефекту або не допомогло впоратися з проблемою.
- Повне руйнування коронкової частин зуба.
- Зуб мудрості росте неправильно, розташований атипово та травмує інші зуби.
- Переломи та серйозні пошкодження щелепи.
- Кіста в зоні кореня зуба.
- Зуб заважає провести ортопедичне або ортодонтичне лікування.
- Наявність серйозних аномалій прикусу.
Якщо на вас чекає видалення зуба, не варто хвилюватися. В умовах сучасної стоматології ця процедура проводиться комфортно для пацієнта. Використовуються ефективні методики знеболення. У деяких випадках, рекомендується застосування седації.
Як проходить процедура видалення зубів?
Видалення зубів проводиться стоматологом загального профілю або стоматологом-хірургом. Це залежить від складності випадку. Також саме від індивідуальної клінічної картини залежатиме загальний хід процедури. Проте ми розглянемо процедуру видалення зубів у загальному, для кращого розуміння:
- Діагностика. Стоматолог проводить обстеження та рентгенографію для оцінки стану зуба, навколишніх тканин. Це допомагає визначити, чи є необхідність у видаленні зуба, а також планувати оптимальний підхід до процедури.
- Підготовка. Перед самим видаленням зуба лікар проводить місцеву анестезію для забезпечення відсутності болю під час процедури. В деяких випадках може бути застосована загальна анестезія.
- Безпосередньо видалення зуба. Стоматолог використовує спеціальні інструменти, щоб звільнити зуб від м'яких тканин та видалити його з лунки. В деяких випадках може бути необхідне розрізання зуба на частини для полегшення видалення.
Після видалення зуба стоматолог надає рекомендації щодо догляду за раною та прописує, за необхідності, ліки для зменшення болю та запобігання інфекції. Рекомендується дотримуватися усіх післяопераційних інструкцій для швидшого відновлення.