Використання доконтактної профілактики можливе після консультації з обізнаним медичним працівником, який може оцінити індивідуальні фактори ризику, обговорити переваги та потенційні побічні ефекти для пацієнта. Детальніше про це можна дізнатися на сторінці сайту HelpMe. Відомо, що стратегії профілактики до контакту є найбільш ефективними, якщо вони використовуються послідовно та в поєднанні одна з одною. Практика відкритого спілкування, взаємної поваги та спільної відповідальності зі статевими партнерами також має важливе значення для запобігання передачі ВІЛ.
Як доконтактна профілактика може убезпечити від ВІЛ
Доконтактна профілактика стосується стратегій і методів, які використовуються для зниження ризику передачі ВІЛ до того, як відбувся будь-який потенційний контакт із вірусом. Виділяють такі основні заходи профілактики, які можуть допомогти захиститися від ВІЛ:
- Утримання від сексуальної активності, включаючи вагінальний, анальний та оральний секс, усуває ризик захворювання.
- Перебування у взаємних моногамних стосунках із партнером, який є ВІЛ-негативним, може значно знизити ризик передачі ВІЛ.
- Послідовне та правильне використання презервативів під час сексу може допомогти запобігти хворобі.
- PrEP включає щоденний прийом ліків під назвою Truvada або Descovy https://helpme.com.ua/, які є дуже ефективними для запобігання передачі ВІЛ за умови постійного використання.
- Забезпечення того, щоб медичні процедури, пов’язані з кров’ю чи іншими рідинами організму, проводилися з використанням належних заходів інфекційного контролю.
- Регулярне тестування на ВІЛ важливо для того, щоб знати свій ВІЛ-статус і вживати належних заходів для захисту себе та інших.
Профілактика ВІЛ за допомогою ДКП/PrEP
Доконтактна профілактика представляє собою метод профілактики ВІЛ, який передбачає щоденний прийом ліків для зниження ймовірності інфікування особами, які належать до групи високого ризику. Доведено, що PrEP дуже ефективний у запобіганні передачі ВІЛ за умови постійного та правильного прийому. ДКП рекомендується для осіб, які мають значний ризик інфікування, у тому числі тих, хто має ВІЛ-позитивних партнерів, осіб, які займаються сексом без презерватива з кількома партнерами тощо.
Перед початком PrEP люди повинні пройти тестування, щоб переконатися у наявності чи відсутності хвороби. Важливо стежити за рекомендаціями медичних працівників і дотримуватися призначеної схеми лікування. PrEP є найбільш ефективним у поєднанні з іншими методами профілактики. Такі препарати безпечні та добре переносяться, але, як і будь-які ліки, можуть мати побічні ефекти.