Наразі дуже актуальним в Україні є придбання автономних джерел для забезпечення електроенергією в разі відсутності централізованого постачання. Потреба в них виникає під час віялових відключень та аварій в мережі, коли світло відсутнє дуже довго. У деяких регіонах напруга часто падає до критичного рівня і її недостатньо, щоб забезпечити нормальну роботу електроніки.
Для безперебійної роботи техніки в разі відсутності електропостачання купують акумулятори. Це універсальне обладнання, яким можна користуватись як у приватних секторів чи на дачі, так і на промислових об’єктах. Протягом багатьох років майже у всіх сферах діяльності користувались моделями з рідким електролітом, але зараз їх замінили більш практичними приладами.
Свинцево-кислотний акумулятор як зручне й універсальне рішення
Щоб мати електроенергію тоді, коли централізоване постачання відсутнє, варто придбати такий пристрій. Від своїх попередників вони відрізняються тим, що в них використовується абсорбований електроліт. AGM акумулятори мають незвичайну назву, вона розшифровується як Absorbent Glass Matt. Технологію їх виробництва розробили в 70-ті роки минулого століття.
Між пластинами такого агрегата знаходиться пористий скловолоконний матеріал, який виконує функції губки для електроліту. Завдяки стабільній роботі й великій кількості переваг, AGM акумулятори часто використовують в автомобільній сфері. Вони універсальні й підходять також для сонячних систем, тобто, альтернативних джерел енергії. Поєднання цього обладнання допоможе забезпечити будинок чи підприємство електрикою в повному обсязі незалежно від мережі.
Акумулятори сумісні з системами аварійного освітлення, встановлюються для сигналізації, в автономних приладах електропостачання. За їх допомогою забезпечують роботу пристроїв зв’язку чи електронних касових апаратів тоді, коли централізованого живлення немає. Щоб батарея прослужила максимально довго, нею важливо правильно користуватися, зокрема, берегти від сильного охолодження. Свинцеві кислотні моделі не стійкі до екстремальних умов.
Головні переваги й особливості експлуатації
AGM акумулятори мають багато переваг завдяки особливій технології виробництва, вони багато в чому кращі за стандартні батареї з рідким електролітом. АКБ користуються попитом завдяки таким важливим перевагам:
- герметична конструкція. Усі пристрої якісні, надійні, стійкі до вібрацій;
- можливість монтажу в будь-якому положенні. Не варто лише встановлювати обладнання догори дном, такий спосіб порушує техніку безпеки через те, що клапани здебільшого розташовані у верхній частині;
- просте обслуговування. Щоб акумулятор нормально працював, немає потреби доливати до нього дистильовану воду або вимірювати рівень електроліту;
- безпечність, можливість встановлення у приміщенні. Під час експлуатації акумулятор не виділяє їдких, шкідливих для людини речовин;
- висока продуктивність і оптимальний пусковий струм.
Конструкція герметична, тому під час її використання не варто переживати, що кислота витече й пошкодить клеми. Обладнання підходить для циклічної експлуатації тому, що є стійким до сильного розряду. Проте, при покупці варто враховувати деякі особливості AGM батарей. Так, не можна допускати їхнього повного розрядження, а під час зарядки краще користуватися стабілізатором, щоб уникнути перепадів напруги.
Як придбати якісний AGM акумулятор
Пропозицій на ринку багато, тому перш ніж придбати ту чи іншу модель, варто докладно ознайомитись із її характеристиками. Має значення й репутація продавця, адже деякі намагаються збути підроблений товар, видаючи його за оригінальний. Такі прилади швидко виходять з ладу або дуже скоро перестають тримати заряд. Щоб не витрачати багато і придбати справді якісну батарею, варто звернути увагу на асортимент магазину Solar-Tech.
В каталозі компанії багато цікавих пропозицій як від закордонних, так і українських виробників. Оплата доступна будь-яким зручним способом, товари відправляють поштовими службами по Україні. Фахівці також надають консультації з вибору, займаються проєктуванням і встановленням сонячних станцій.