Спеціалісти Арізонського державного університету в останні роки працювали над створенням робота, який би буде відтворювати звичні для людини фізіологічні процеси. Вони добилися того, що їх розробка навчилася:

  • ходити;
  • дихати;
  • виробляти тепло;
  • дихати.

Ідея вчених крилася в тому, щоб робот, на ім'я ANDI допоміг вченим зрозуміти яким чином людське тіло реагує на теплові хвилі. Адже людина, яка повністю зосереджена, наприклад на грі в казино, що на first ua, все одно мимовільно реагує на тепло чи холод. Університетський проект отримав окреме фінансування, що надавалося граном NSF Major Research Instrumentation Grant від компанії Thermetrics.

Принцип функціонування робота

Високотехнологічна розробка здатна якісно імітувати перелік основних функцій людського організму. Так, робот на своїй поверхні має 35 окремих зон, кожна з яких відповідає за власну функцію. Зони контролюються індивідуально за допомогою спеціальних температурних датчиків. На роботі присутні спеціальні пори та отвори, що виробляють піт подібно тому, як робить це людина.

Вчені стверджують, що бажають точно розібратися в тому, як тепло впливає на людське тіло. Знаючи певну інформацію спеціалісти будуть здатні розробити методи лікування та препарати, що розвʼязують проблеми, пов’язані з переохолодженням чи перегрівом. Неможливо помістити людину в критично високі температури й подивитися, що з нею трапиться. Робот ANDI в цьому допомогти цілком здатен.

Головні завдання робота

Ця новина є приголомшливою, адже ANDI виявився першим людським манекеном, з яким можливо працювати на відкритому повітрі. Адже у нього є унікальні внутрішні канали для самостійного охолодження. Він може допомогти вченим зрозуміти з яких причин виникає тепловий стрес організму. Вчені прагнуть зрозуміти з яких причин спекотна погода може виявитися для людини смертельною.

На цей час розробники вже створили 10 манекенів. Деякі з них належать виробникам спортивного одягу, тож робот використовується для тестування новинок. Дослідницькі інститути з метою вивчення людського організму використовують лише дві моделі.

Вчені не збираються зупинятися на своїх досягненнях. Цього літа планується об’єднати ANDI з ASU (тепловим біометеорологічним роботом). Ймовірно це допоможе добре зрозуміти за яким механізмом відбувається потовиділення у людини.

Доцент інженерії, медіа та мистецтва Аріан Міддел пояснила, що майбутній проєкт допоможе зрозуміти яким чином середовище змінює кількість тепла, що потрапляє на людське тіло. Досі ні один робот не допоміг вченим зрозуміти що і як відбувається всередині. Можливо ANDI надасть поверхневу інформацію стосовно цього і покаже як тіло може реагувати.

Організм - це система, здатна здійснювати різні процеси, боротися з хворобами, мати власні вікові характеристики. Наприклад, у хворого на цукровий діабет терморегуляція здійснюється дещо інакше, ніж у здорової людини. Тому, вчені мають намір змоделювати якнайбільше варіантів дії організму і детально їх вивчити.