Садовий шланг — незамінна річ для приватного будинку чи дачі. Він дозволяє забезпечити повноцінний полив рослин, миття автомобіля та доріжок, купання домашніх улюбленців. Проте іноді садовий шланг для поливу доводиться подовжувати, наприклад, якщо новий виріб був неправильно вибраний за довжиною або виникла необхідність відрізати пошкоджену частину. В такому випадку можна застосувати кілька спеціальних аксесуарів.

t4vQRtU5SCO3cmM6OjLynjma7_Xqj8fDMBz14rUUOUSJZsBOF6CQLi1FxRZKnoagF4UmXWiCyTajhQsSo5X8DQhjHStQkXJJaX3y1jy9D4dzU1rJXYR5DL4xOd6-3yEdfNd-xccYhnTgP4NzNKB2HpQ

Муфта

Вибираючи шланги для поливу, можна одразу докупити спеціальну муфту. Це особливо актуально, якщо вам потрібна зрошувальна магістраль великої довжини, якої немає в продажі. Муфта являє собою відрізок жорстокої труби з комплектними гайками-затискачами. Трохи дорожчим, але надійнішим варіантом буде аксесуар з цанговим фіксатором. Він має ущільнюючі прокладки, не боїться тиску, а затягнути кріплення можна без використання жодних інструментів. Період експлуатації цангових муфт досягає 30 років.

Конектор

Швидкознімний конектор — корисний аксесуар, якщо ви збираєтеся замовити шланг для поливу власного саду чи городу. Як видно з назви, цей виріб призначений для максимально простого з’єднання і роз’єднання відрізків зрошувальної магістралі. У якості основи виступає патрубок, куди вставляються кінці шлангів. Спеціальний затискач достатньо закрити до характерного клацання і загвинтити фіксуючу гайку. Весь процес займає не більше хвилини.

Оскільки конектор забезпечує фактично подвійну фіксацію, шланг утримується в ньому максимально надійно, витримуючи перепади температури і тиску. Окрім класичних моделей, можна вибрати аксесуар, призначений для магістралей, що відрізняються діаметром.

Штуцер

Такі аксесуари виготовляють з металу (мідь, латунь), гуми, пластику. Вибір матеріалу цілковито залежить від робочого тиску, який буде використовуватися для поливу чи розвʼязання інших побутових задач. Зазвичай достатньо недорогої моделі з пластику чи якісної гуми. Існують штуцери трьох основних типів.

  • З насічками чи різьбою. Забезпечує статичне з’єднання двох шлангів одновікового діаметра.
  • Перехідник. Корисний аксесуар, якщо необхідно поєднати вироби різного діаметра.
  • Поворотний. Завдяки такому штуцеру два відрізки шланга можуть обертатися незалежно одне від одного. В результаті навіть довга магістраль не буде перекручуватися і псуватися через це.

Щоб зафіксувати відрізки шланга, їх необхідно надіти на кінці штуцера і закріпити хомутами.

Зверніть увагу, що кожне, навіть найбільш надійне з’єднання, впливає на тиск води і гідравлічний спротив усієї системи. Це особливо помітно, якщо використовуються шланги різних діаметрів. Саме тому спеціалісти рекомендують звести кількість таких з’єднань до можливого мінімуму.