Шкільний зошит: як вибрати

Серед найбільш затребуваних товарів на ринку України є шкільна продукція. Її асортимент формується відповідно до потреб школи.

На початку кожного навчального року потрібно забезпечити дитину всім необхідним для навчання. Знадобиться рюкзак, або сумка, підручники, різноманітне письмове приладдя (ручки, олівці для малювання), пенали. У списку базових речей, не зважаючи на впровадження в освітній процес діджиталізації, як і раніше залишається шкільний зошит. Саме на цей незамінний шкільний аксесуар треба закцентувати свою увагу, тобто, на стандарти паперової продукції.
 

Технічні умови виробництва шкільного зошита

Українське виробництво паперових виробів здійснюється відповідно до національних стандартів − ДСТУ (Державний Стандарт України)4736:2007. Згідно з цим стандартом зошит шкільний повинен виготовлятися з білого офсетного паперу, на який нанесена пряма, коса лінія або ж клітинка (5х5мм). Сторінки не нумеруються, а розмір має становити 170 на 205 мм. Складається виріб з обкладинки і визначеної Стандартам кількості аркушів (12, 18, 24, 96). Вся інформація про товар прописується на звороті обкладинки.

Головні критерії вибору

Наразі в сферах ринку чи на інтернет-платформах достатньо великий вибір такого товару на різний смак і гаманець. Бюджетний варіант – це фонові зошити одного тону з простою, але щільною обкладинкою. Але дітлахи, особливо молодших класів, зазвичай полюбляють обкладинки з яскравими тематичними принтами. Зображені на фото герої мультфільмів, моделі сучасних машин, улюблені тварини тішать дитячу уяву. Такий зошит приємно брати до рук і похизуватись зображеннями перед однолітками. Але все ж батькам під час вибору потрібно звернути увагу на таке:

  • вибирати приладдя потрібно відповідно до віку дітей, враховуючи, що для «першачків» вистачить зошита в косу лінію і клітинку на 12 аркушів, а от для учнів 4 класу  уже актуально купляти паперові вироби в лінійку і клітинку на 18, 24 аркуші. А у старшокласників цей показник сягає позначки - 96;
  • для учнів початкової школи доречно придбати зошити із щільного паперу (70г/м²), адже дітки 1 класу тільки починають вчитися писати. Під час ретельного виведення на папері літер та цифр часто вони дуже тиснуть на ручку і папір рветься;
  • психологи трактують, що інколи надзвичайна білизна зошита шкодить учням-початківцям (напружує зір під час виконання письмових завдань). Тому краще віддати перевагу паперу сірого відтінку чи кольору слонової кості;
  • щоб написання текстів було легким і комфортним, лініювання граф не повинно бути бляклим, але і не дуже вираженим;
  • щоб убезпечити дітей від травмування під час письма, бажано підбирати зошити із якісним кріпленням аркушів. Для першокласників оптимальний вибір – це кріплення на невеликих скобах. Не підходять екземпляри із дротяною спіраллю.

Звичайно, таку важливу річ як шкільний зошит потрібно вибирати разом із його майбутнім власником, враховуючі подані рекомендації. Допомогти обрати зошит можуть консультанти на сайті Germes.one. Інколи збережений у шафі примірник залишається на все життя як спогад про шкільні роки. І щоб не було соромно через багато років розгорнути паперові сторінки,− подбайте про таку важливу покупку зараз!