Шкіра кожної людини відрізняється за фототипом, здатністю засмагати тощо. Від ультрафіолетових променів шкіру рятує меланін, що є природним пігментом. Але ж він і зумовлює пігментацію. Позбутися плям іншого кольору допоможе професійна доглядова косметика — ви можете підібрати різні засоби в магазині Fabo.
Якою буває пігментація?
Пігмент може бути вродженим (ластовиння) й набута. Веснянки надають певного шарму зовнішності й роблять людину особливою. А от набута пігментація може призвести до дискомфорту.
Гіперпігментація буває декількох видів:
- пігментні плями — коричневі плямки, що виникають на обличчі й руках, часто через сонце;
- мелазма — трапляється у жінок досить часто, виникає на щоках, лобі й над верхньою губою;
- постзапальна гіперпігментація — потемнілі плямки чи ділянки шкіри, що виникають після акне чи екземи.
Пігментація з’являється через збільшення кількості меланіну. Але збільшення цього природного пігменту залежить від багатьох чинників. І вже з ними варто розбиратися.
Чинники, що впливають на пігментацію
На виробіток меланіну впливають і зовнішні, і внутрішні чинники. До найбільш поширених належать:
- сонце — УФ-промені провокують виробіток меланіну, якщо довго знаходитися на сонці без SPF-захисту;
- гормони – через них з’являється мелазма, яка залежить у жінок від виробітку естрогену й прогестерону, часто виникає при гормональному лікуванні або вагітності;
- вік – після 40 років у шкірі починаються активні вікові зміни, кількість меланоцитів зменшується, а залишки збільшуються у розмірі;
- пошкодження шкіри як-от опіки, синці, або інші травми та прояви, що травмують шкіру й можуть порушити виробіток меланіну.
Кращий спосіб протистояти гіперпігментації — запобігати її. Наприклад, користуватися SPF-захистом, що не дасть ультрафіолету негативно впливати на шкіру. Варто звертати увагу на індекс УФ. Безпечним він є у межах 0-2, далі — треба використовувати захист.
Отже, пігментація — це поширена естетична проблема. Але її можна уникнути чи побороти з часом за допомогою правильного догляду.