Екстракти та настоянки трав здавна використовувалися не тільки для лікування, а й у кулінарії. Вони додавалися до страв у свіжому та сухому вигляді, стали основою чи кінцевим акцентом напоїв, включно з алкогольними. Серед сучасних напоїв, до яких обов'язково додають спеції, — джин, лікери, вермути, глінтвейн тощо.

Проте в різних напоях такі інгредієнти надають різний ефект. До того ж використовуються на різних стадіях виробництва. Детальніше про це — далі.

AD_4nXdJrURYr7G3zsNKBfanxL071MVYxHWaJU_Ls_Cxi_RuLeHMHBorzEKrffV7vGsnlaPhIOHWqwqmE4jlg2gGdHbDdqnNNJ84n7QgAIL281Eokjf4bnYsTOzlAPP6cyOoAZ-RS1z7r98S_AOnywegYY9mewRj?key=QjuK6P_2WZ8V_4Hv9G4AEw

Які спеції та трави можна зустріти у складі алкогольних напоїв

До кожного напою сушені трави та їх екстракти додають особливу нотку:

  • джин — напій на основі зернового спирту з додаванням ягід ялівцю, кореня дудника та ірису, мигдалю на коріандру, кінцевий смак — чистий та сухий, з ароматом хвої;
  • вермут — кріплене вино з насиченим ароматом полину, присмаком кориці та кардамону, чорної бузини, мускатного горіха, кінцевий смак — насичений, з легкою гіркуватістю;
  • збитень — традиційний східнослов'янський напій, вважається слабоалкогольним, готується на основі меду, липового цвіту, шавлії, березового листя та м'яти, іноді додають також гвоздику, імбир, патоку, кінцевий смак — солодкий та пряний;
  • лікер (зокрема бітер) — міцний алкогольний напій на основі фруктів та ягід, трав, кінцевий смак залежатиме від складу, може бути солодким чи гіркуватим.

Крім готових напоїв, в які додають спеції ще на виробництві, є й варіанти з домашнім приготуванням. Найбільш розповсюджений і відомий усім приклад — глінтвейн. Це червоне вино, яке нагрівають та тримають на вогні з корицею, гвоздикою, імбиром, мускатним горіхом, свіжими апельсинами та лимонами тощо. Дехто готує його з білих сортів, іноді навіть безалкогольних.

AD_4nXcqWwsnFCJszpcsJX2qgYDSjg-2br-1bUsSm_sONmRz0obNoA6yLBic9J060WQJMtdtqS35jDE7_FwexMrnb6_VZp288kewR1bWi-3_CwAUKE1Qp8un2m-Hp2cpA0UpHX-HJlcK-XzNmgDXeGlbpE_dWt8Z?key=QjuK6P_2WZ8V_4Hv9G4AEw

Коктейлі з прянощами

Створювати насичені та ароматні композиції можна й самостійно. Для цього бармени з усього світу використали свій досвід у розробленні вдалих рецептів для коктейлів. Найкращі серед них:

  1. Джин Мул. У високу склянку насипають кубики льоду. Приблизно 15 г свіжого кореня імбиру та дві часточки лайма подавіть у шейкері. Налийте 50 мл сухого лондонського джину, 25 мл цукрового сиропу та 15 мл соку лимона. Всипте до шейкера лід та збовтайте суміш. Перелийте до склянки, а залишок вільного місця заповніть содовою, перемішайте ложкою.
  2. Коняча Шия. Напій теж подається у високій склянці. Спочатку засипте всередину лід. Після цього влийте 50 мл бурбона (американського віскі) та 1 мл бітеру ангостура. Долийте 150 мл імбирного пива та перемішайте ложкою. Прикрасити можна лимонною цедрою.
  3. Віскі з яблучним соком. До склянки з льодом налийте 50 мл ірландського віскі, додайте 150 мл свіжого яблучного соку та перемішайте ложкою. Прикрасити коктейль можна паличкою кориці та часточками зеленого яблука.

Це холодні напої, які найкраще підійдуть для літньої пори. На осінь та зиму краще залишити глінтвейн, грог, коктейлі з кавовими лікерами та з чорним чаєм.