Що таке пристрій для обміну тепла? Теплообмінник представлений у вигляді спеціального блоку, відповідального за передачу теплової енергії від одного середовища до іншого. Найбільш поширеною сферою їх застосування вважається обігрів води та повітря.

Можна купити кожухотрубний теплообмінник. Також є інші різновиди цього обладнання.

Види теплообмінників

Можна знайти безліч різних класифікацій теплообмінників залежно від механізму передачі тепла, потужності, сфери використання. Найчастіше їх класифікують залежно від механізму обміну теплом. Так розрізняють теплообмінники поверхневого типу та змішувальні апарати.

Поверхневий теплообмінник розділяє в собі середовища за допомогою тонких стін і кожуха ємностей. Теплообмінники поверхневого типу бувають:

  • Рекуперативні – передача тепла здійснюється за допомогою стінок контурів, при постійній спрямованості потоку.
  • Регенеративними – потік змінює свій напрямок.

Теплообмінник змішувального типу менш популярний, у ньому відбувається змішування рідин чи газів. Велика популярність перших пояснюється можливістю залишити рідини хімічно чистими.

Популярні види обмінників тепла

У зв'язку з особливостями промислового виробництва інженерам доводилося створювати різні види тепла. Потреба у чомусь новому призвела до створення пластинчастого, кожухотрубного, крученого та спірального типів обмінників тепла. Розглянемо кожен із видів докладніше.

  • Пластинчастий теплообмінник – сконструйований з безлічі пластин, які мають гофрований малюнок. При виготовленні цих теплових обмінників використовують нержавіючу сталь. Розділяються пластини за допомогою ущільнювача, при монтажі пластинок не залучається клей, завдяки чому забезпечується щільне прилягання пластин одна до одної.
  • Теплообмінник кожухотрубного типу найпопулярніший серед покупців, а вся справа у простоті самої моделі. Прилад має безліч невеликих трубочок діаметром, які сходяться в пучок. Кожна трубочка має власний ізоляційний кожух.
  • Теплообмінники крученого типу – циркуляція рідини відбувається у двох порожнинах – у середині трубки і між трубочками. Такий рух рідин дозволяє заощаджувати енергію навіть за великого ККД. Саме через енергоефективність кручені теплообмінники застосовуються в морозильних установках.
  • Теплообмінники спірального типу – сам теплообмінник спіралеподібної форми, використовується для обігріву агресивної, в'язкої або неоднорідної речовини.

Як бачимо, теплообмінники відрізняються за своїми функціональними можливостями використання. Для вибору найбільш підхідної моделі рекомендуємо звернутися до спеціалістів.