Багато хто у сучасному суспільстві прагне мати власну справу. У цьому немає нічого дивного, оскільки це надає можливість розвиватися й отримувати прибуток. Важливо робити все по закону, щоб не мати проблем у подальшому. У тих випадках, коли діяльність пов'язана з імпортом товарів, до цього знадобиться підійти з максимальною відповідальністю. Допоможуть у цьому юридичні послуги для імпортерів, які надають необхідний дозвіл на імпорт. Подібним повинні займатися спеціалісти, ті, хто роблять все потрібне для отримання бажаного результату. Імпорт товарів в Україну мають певні етапи, які потрібно дотримуватися у суровому порядку.

З чого складається імпорт товарів в Україну - основні етапи

Говорячи коротко, то процес, про який йдеться наступний:

  • В першу чергу, йдеться про замовлення товару, який буде імпортуватися. Даний етап відбувається коли підписується договір. У договорі сторони повинні домовитися хто саме буде діяти по угоді, щодо предмету, оплату, доставку. На яких умовах все це буде здійснюватися. Ще потрібно домовитися щодо гарантійних зобов’язань, супровідних документів, тощо;
  • Оплата за імпортний товар. Потрібно підготувати необхідні документи, щоб здійснити оплату через банк. Терміни оплати повинні контролюватися спеціалістами, як і терміни граничних розрахунків імпорту;
  • Далі потрібно підготувати документи необхідні для перевезення. Вибрати машину, що буде перевозити товар. Визначається маршрут, де саме перетинається кордон. Варто проконтролювати, щоб у перевізника були всі документи на дозвіл перевезення товарів. Також перевізнику потрібно мати документацію, яка підтвердить вартість за вантаж до того, як сталося перевезення за кордон та після;
  • Товар перевозиться через кордон України до митниці. Робиться це на розмитнення. Потрібно відслідкувати де саме знаходиться товар, чи на правильне місце приїхав. Як тільки товар знімають з обліку в митний контроль, можна переходити до оформлення;
  • Розмитнення товару повинне відбуватися до документам, які повинні бути у наявності. Все це проходить за один робочий день, якщо з боку митних органів не буде претензій.

Всі ці етапи являються класичним механізмом, який може мати певні відмінності у певних ситуаціях. Товар також має змогу їхати у митному імпортному режимі, але додаткових контролів не потребує або їде не вперше, тобто по старому договору за тими ж цінами. Тоді можливі зміни у порядку підготовки митних декларацій для здійснення перетину кордону. Водій не повинен відвідувати митний контроль.

Що варто знати про терміни імпорту товару в Україну?

Щодо термінів поставки, то зазвичай, все індивідуальне. Доставки, наприклад, з Китаю можуть тривати від півтора місяці, а з Польщі товар прибуває за три дні. Розмитнення товару може здійснитися за три дні, у разі відсутності проблем.

Може статися так, що затримати товар на митниці може сам імпортер, наприклад, якщо товари розділені на кілька видів транспорту. Тоді доведеться притримати першу машину до того, як прибудуть решта.

Кращим рішенням для того, щоб забезпечити вчасний імпорт товарів в Україну стане звернутися у Харківську ТПП, де працюють висококваліфіковані спеціалісти. Фахівці, які знають свою справу і здійснять все необхідне, щоб клієнт отримав бажане й залишився задоволеним.

Кожен підприємець, потребує якісного юридичного супроводу. Харківська ТПП надає послуги фізичним і юридичним особам. До кожного клієнта використовується індивідуальний підхід, гарантується виконання всіх взятих на себе зобов’язань за оговорений термін.