Некроманія по-денеерівськи: в Донецьку планують встановити черговий пам’ятник ватажку "республіки" Захарченку
В тимчасово окупованому Донецьку на площі імені Захарченка (таку назву присвоїли території біля будівлі, в якій до 2014 року працювала Донецька обласна державна адміністрація - так званого “білого дому”) буде встановлено пам'ятник ватажку “республіки” Олександру Захарченку.
Про це повідомляють місцеві інформ-ресурсі.
Це буде вже принаймні четвертий пам’ятник визнаному Україною терористом зловмиснику, який у 2014 році очолив “раду міністрів “республіки” та був “верховним головнокомандувачем” її "збройних сил" аж поки його не підірвали в кафе “Сепар” на бульварі Пушкіна в останній день літа 2018 року.
Спочатку на честь річниці загибелі бюст Захарченка встановили у парку імені Ленінського комсомолу неподалік «Донбас Арени». Начебто погруддя було виготовлено на замовлення російського бізнесмена, вихідця з Донбасу Володимира Некрасова. Пам'ятник тоді оцінили у 5 мільйонів 800 тисяч рублів (2,2 мільйона гривень). А скульптуру на повний зріст встановили на цвинтарі «Донецьке море» на місці поховання першого ватажка “ДНР”. Однак цього місцевим ідеологам виявилося замало, і 11 травня 2022 року в Шахтарську відкрили меморіал “герою ДНР” Олександру Захарченку біля будівлі міської адміністрації у центрі міста.
Кожну звістку про черговий пам’ятник Захарченку висміюють користувачі соціальних мереж. Судячи з коментарів, багато людей навіть не знають про існування площі імені “героя” (“У нас є така площа?”) та іронізують з приводу нагород, які невідомі скульптори зафіксували в бронзі та інших матеріалах (“пам'ятник Захарченку з чотирма орденами, які Захарченко отримав із рук Захарченка”).
На думку українського історика Станіслава Федорчука, мультиплікуючи пам’ять про псевдо героїв російські гібридні сили створюють спотворену картину світу: «Створюється суміш абсолютно несумісних речей, коли події російсько-української війни ставляться в один ряд із подіями, наприклад, Другої світової. Навмисне робиться колаж, в якому вирізаються абсолютно різні історичні події, і робиться вигляд, що сучасні російські колаборанти – такі ж захисники, які представляють місцевих людей та уособлюють їхнє бачення свободи, гідності та нормального життя».
фото: twitter.com/Lana_mem
Кароліна Котляренко