П’ять випускників з Сєвєродонецька отримали 200 балів з НМТ: вони розповіли як готувались к тестам
Випускники Сєвєродонецького багатопрофільного ліцею склали 200 балів з різних дисциплін Національного мультимедійного тесту. Один із них – із двох предметів.
Про це розповів очільник Луганської ОВА Артем Лисогор у своєму телеграм-каналі.
По 200 балів здобули випускники: з математики – Вероніка Кофанова, Дмитро Гайдаш, Катерина Носаль та Андрій Ільков.
Вероніка Кофанова
Їх підготувала вчителька Майя Рибнікова. Андрій Олійник склав два іспити на 200 балів – з математики та української мови, до другого іспиту його підготувала вчителька з української мови Тетяна Марисняк.
Дмитро Гайдаш
Як зазначають випускники, підготовка йшла систематично, ще задовго до іспиту. «До іспиту з математики готувався лише із вчителем, Майєю Романівною. Можна сказати, що підготовка почалася у восьмому класі. Поступово я навчився мислити, а не просто «зубрити» формули. Поза шкільних уроків не приділяв часу підготовці до НМТ», - розповідає Андрій Ільков.
Андрій Ільков
Всі випускники наразі переселенці, перебувають як в Україні, так і за кордоном. Кожен потрапив у різні умови, як, наприклад, Андрій Олійник, який опинився у Швеції.
Андрій Олійник
«Тут навчання звісно легше ніж в Україні, але, як на мене, практичніше. Такі предмети, як математика, більш орієнтовані на практичне застосування, на екзаменах багато завдань сформовані як реальні життєві ситуації. Також мені подобається, що гімназії (аналог 10-12 класам в Україні) є дійсно окремими навчальними закладами з дуже різноманітними напрямками та програмами навчання, і в залежності від бажаної професії, чи подальшої програми в університеті, учні фокусуються на певних предметах та можуть вивчати якісь специфічні дисципліни. На державних екзаменах тут, як і в Україні, завжди обов'язковими є мова та математика, але також всі мають складати англійську, що було б непогано ввести в Україні».
Катерина Носаль
Для тих, у кого тестування ще попереду, своїми порадами поділилась Катерина Носаль: «По-перше, не варто сильно хвилюватися. По-друге, в останні дні перед екзаменом не варто весь час щось вчити, повторювати, краще відпочити, виспатись, гарно провести час в спокійній і комфортній обстановці. По-третє, під час виконання завдань не поспішати, а уважно прочитати умову завдання, зрозуміти, і спокійно виконувати. І останнє, результати іспитів – не найважливіша річ у житті, й засмучуватись через це зовсім не треба».
Нагадаємо, що Національний мультипредметний тест – це онлайн-тест, спрощений аналог ЗНО, який було впроваджено через бойові дії в Україні. Основна сесія відбувалась з 5 по 23 червня, додаткова відбудеться з 11 по 24 липня. Складання цього тесту необхідне для вступу на бакалаврат на бюджетну форму навчання. Тест можна скласти як на території України (за винятком окупованих територій), так і за кордоном, переважно, у країнах Європи.
Данило Вінниченко