Плюси і мінуси інвестицій у нерухомість
Інвестиції в житлову нерухомість – аргументи «За» та «Проти».
Згідно з аналітичними даними, які наводять експерти ринку житлової нерухомості, приблизно однакова кількість потенційних квартиронаймачів (25-27%) готові платити за квартиру, що орендується, до $500, не більше $1000 і не більше $2500. Виходячи з цього, в інвесторів, які купили квартируз однією, двома або трьома кімнатами приблизно рівні шанси отримати потенційного квартиронаймача, який приноситиме різний за величиною (залежно від площі квартири, при цьому інші фактори, що впливають на вартість оренди не враховуються), проте стабільний гарантований дохід.
Позитивні та негативні сторони інвестицій у нерухомість
Інвестиції в нерухомість є найбільш доступним видом вкладення капіталу, що дозволяє зберегти його від знецінення внаслідок інфляційних процесів. Про привабливість нерухомості, як об'єкта інвестиції свідчать статистичні дані, якщо в 2020 році було продано/куплено 315,6 тисячі об'єктів нерухомості, то в 2021 році – вже 368,7 тисяч – майже на 17 відсотків більше (тенденції 2022 року зі зрозумілих причин не враховуються).
Однією з особливо привабливих характеристик інвестицій у нерухомість є їх доступність для великої кількості потенційних інвесторів, незважаючи на статус та соціальний стан. При цьому розглядаючи можливі варіанти для інвестування, необхідно враховувати, що:
будь-який продаж нерухомості або її передача у довгострокову оренду є юридичною процедурою, що підлягає оподаткуванню згідно з нормами чинного законодавства;
будь-яка угода вимагає ретельної перевірки документів у компанії-девелопера (при купівлі квартири у забудовника) або безпосереднього власника житла на вторинному ринку;
при покупці квартири на початковому етапі будівництва краще обмежитися мінімальною сумою первинної інвестиції.
Як не потрапити в халепу із забудовником
Далеко не всі компанії, що займаються житловим будівництвом, ведуть свою фінансово-господарську діяльність з дотриманням норм та укладання чинного законодавства, тому купівля та продаж квартир пов'язана з певною часткою ризику.
Крім перевірки документації компанії-забудовника бажано впевнитися в якості вже збудованого та зданого в експлуатацію житла, почути при особистому спілкуванні з мешканцями їх реальні відгуки про компанію та збудований житловий будинок.