Авдіївський терикон: в чому його стратегічне значення для оборони міста
Є для кожного поля бою «стратегічні речі», які визначають перебіг наступних подій. Для Авдіївки надважливе значення має терикон, майже кожна атака ворога у бік Степове-Бердичі з Красногорівки розпочинається зі спроби «подавити» чи «захопити» терикон.
Річ у тім, що терикон не просто висота — це зручне місце «контролю над місцевістю», повідомляє Resurgam.
Може здатись, що це й ідеальне місце «для оборони на вершині» великими силами, але це не зовсім так: практичні речі як під’їзди, порода відвалу, відсутність природних укриттів на териконі й ще ряд факторів не дає можливість розміщувати значні сили на самому териконі.
А що дає терикон?
Терикон має штучну висоту на 40 м із різаною верхівкою, у пустинній вже місцевості, що відкриває можливість огляду на 180 на позиції ворога (без візуальних перешкод на відміну від природних висот) у бік Веселе-Красногорівка з контролем аж до залізниці через яку московити так намагаються вийти до с. Бердичі.
Невелика розвідгрупа на териконі може виконувати шалений обсяг роботи по об’єктивному контролю за ворогом
Тобто, будь-яка атака ворога у бік залізної дороги та с. Бердичі несе великі ризики втрат для ворога через відсутність контролю за териконом.
Сам терикон має лише один можливий підступ для ворога — фронтом з боку Красногорівки. Східний фланг терикона прикривають технічні ставки, а західно-північний ставки + Авдіївський коксохім.
Тобто, для ворога, щоб нівелювати «фактор терикона» необхідно або штурмувати його в лоб (дертися на гору), або тривалий час проводити артилерійську підготовку невиправдано шаленим обсягом снарядів, щоб подавити терикон і далі відправляти групу на «відволікання». Тоді основна колона може провести штурм із Красногорівки.
Терикон в «сірій» теж грає на руку нам, бо ворог підходить з низин, а наші хлопці з боку Коксохіму + контроль флангів терикона.
Контроль ЗСУ над териконом має створювати дуже неприємні ситуації для знаходження ворога в районі залізниці.