В.Литвин: «Культуру треба розвивати та зберігати за рахунок державних коштів»
«Незалежно від того, ким я буду і де я буду, я буду все робити для того, щоб культура не перебувала на задвірках. А вона навіть далі, ніж на задвірках», - сказав Володимир Литвин в інтерв’ю журналістам під час зустрічі з активістами Одеської обласної організації Народної Партії в Овідіопольському районі. «Ті негаразди, які мі переживаємо, і причини тих негараздів лежать у площині моральної атмосфери в суспільстві. Сьогодні відбувається те, що можна назвати моральною деградацією, а інколи навіть дебілізацією українського суспільства. І коли я чую крики патентованих патріотів, до речі, людей, які зробили патріотизм своєю професією, й іншим відмовляють у праві любити свою державу, коли я чую їх заклики: «відродимо духовність», мені хочеться волати і говорити: ви нічого не відроджуйте, ви не ламайте того, що було напрацьовано. Зверніть увагу: 1943 рік, ще ніхто не знає, як закінчиться війна, а в Україні створюється колектив, який сьогодні знаменитий на весь світ, - хор імені Верьовки. За 18 років незалежності українські патріоти чи створили один такий колектив?», - зауважив В.Литвин.
На думку Володимира Литвина, не треба, як це робить влада, захищати на словах українську мову, а треба дати можливість людям жити і дихати, виходячи з того, яку мову дитина всмоктала з молоком матері, але водночас підтримати українську книжку. «Треба не виділяти кошти на пропаганду НАТО, а дати ці кошти на підтримку українського книговидання», - переконаний лідер Блоку Литвина.
Володимир Литвин звернув увагу на те, що сьогодні всі претенденти на посаду Президента України, крім нього, – кандидати і доктори економічних наук, але вони намагаються учити нас історії. «Економіку добили, а тепер взялися вчити нас історії», - сказав лідер Народної Партії. - Культура може вибудовуватись на базі всієї історичної пам’яті, яка не є спотвореною».
Володимир Литвин упевнений, що в кожному населеному пункті мають бути збережені всі самодіяльні колективи, бібліотеки повинні отримувати літературу. «Я переконаний, що комп’ютер не може замінити книжку, бо кожна книжка – це душа. Треба повернути або по-новому відтворити клуби, гуртки, в тому числі при ЖЕКАх. Ми весь час говоримо про пияцтво, наркоманію, але ми не говоримо про наслідки. А причина полягає в тому, що спортивні майданчики зникли, там або стоянки, або розкішне житло збудовано. Все, що ГОСТами передбачається для задоволення культурно-соціальних потреб людини, повинно бути. Інакше в економічному плані мі рано чи пізно вийдемо з цього провалу, але втратимо душу, а коли втратимо душу, нічого доброго у нас не буде», - переконаний В.Литвин.
«Зберегти культуру треба за рахунок державних коштів, – вважає Володимир Литвин. - Якщо ми будемо розраховувати в цьому плані на інвестора, у нас буде і така культура. У нас тон будуть задавати безголосі артисти, які, як правило, всі народні, особливо перед виборами, мінімум – заслужені, а скоро усі будуть героями і орденоносцями. Той, хто буде інвестувати, буде замовляти і відповідну лінію поведінки в сфері культури. Тому це має бути державна політика. Я проти того, щоб нам нав’язували державну ідеологію, в нас має бути ідеологія державного будівництва. Якщо ми думаємо, що у нас повинна бути держава, то з Державного бюджету повинна на належному рівні фінансуватися культура».